Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności, odwagi i zabawy. który obchodzony jest 15 września. Dzień ten ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia. W naszej szkole uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Pomysł na Międzynarodowy Dzień Kropki zrodził się na podstawie książki amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petera H. Reynolds, który w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Link do książki w wersji filmowej jeśli jej nie znacie ;-)

>>> LINK do filmu <<<

Tekst: opiekun SU