Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka obchodzony jest w Polsce co roku 30 września przez nastolatków i mężczyzn, głównie wśród młodzieży szkolnej. W tym dniu dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. Obecnie Dzień Chłopaka obchodzony jest w kilku krajach, ale w różnych terminach. Krajem, w którym święto to ma najdłuższą tradycję jest Japonia. W naszej szkole również zorganizowano Dzień Chłopaka. Samorząd Uczniowski podarował chłopcom słodycze oraz dyplomy dla „Najlepszego chłopaka pod słońcem” – w każdej klasie zagłosowały dziewczyny. Chłopcy byli zadowoleni, że dziewczyny pamiętały o tym wyjątkowym święcie. Dodatkowo wszystkie klasy z tej okazji wybrały się do kina. Uczniowie klasy  V, V, VII i VIII obejrzeli film pt. "Czarny młyn", a uczniowie klas I - III film "Rodzinka rządzi".

„Samych szczęśliwych dni w życiu,
Uśmiechu na twarzy, słonecznych promyków,
By to, o czym marzycie Wasze było,
A czego pragniecie by się spełniło”