Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Światowy Dzień Mycia Rąk

Światowy Dzień Mycia Rąk

Uczniowie klas 1-3 w ramach wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej pt.: „Wirusoochrona” organizowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach wzięli udział w zajęciach profilaktycznych na temat higieny oraz zdrowia. Z okazji Dnia Mycia Rąk gościliśmy panią pielęgniarkę, która wszystkim uczniom przypomniała podstawowe zasady przestrzegania higieny, zwłaszcza prawidłowego mycia rąk. Każdy uczeń otrzymał wiruska a pani pielęgniarka zaprezentowała, jak ci niechciani goście oblepiają nasze dłonie, oraz jak skutecznie się ich pozbyć. Dzieci wykonały doświadczenie obrazujące wpływ mydła na wirusy i pod okiem specjalistki wszyscy myliśmy ręce. Dowiedzieliśmy się również kiedy powinniśmy myć ręce i jak długo powinna trwać ta ważna czynność. Pod koniec ciekawych zajęć wszyscy otrzymali mydełka w listkach, które będą nam przypominały o codziennej higienie.

Porządne i dokładne mycie rąk, to sprawa bardzo ważna, dlatego Pani Kasia Michalska przeprowadziła dziś krótki instruktaż we wszystkich pozostałych klasach.

Tekst K. Stolecka

Wytworzono:2021-10-16 08:29przez: