Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Międzynarodowy Dzień Owoców i Warzyw

Międzynarodowy Dzień Owoców i Warzyw

15 października 2021 r. przypada Międzynarodowy Dzień Owoców i Warzyw i w związku z tym uczniowie klasy 5 zaprosili dzisiaj całą społeczność szkolną na krótką inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. "Na straganie". Wiersz ten to rozmowa i spór, toczone przez różne warzywa. Szczypiorek pomaga koprowi, groch i kalarepa podziwiają krzepkość rzepy, cebula próbuje namówić na małżeństwo buraka, fasola z brukselką spierają się o miejsce. Na koniec odzywa się kapusta, uświadamiając pozostałym warzywom, że niezależnie od ich sporów czy kłótni, czeka je taki sam los – zostanie z nich ugotowana zupa.

Tekst A. Zwolińska

Podobnego zadania podjęła się klasa II, która przygotowała teatrzyk kukiełkowy pt. "Jarzynowa awantura". Działanie to wpisuje się w realizację akcji informacyjno-edukacyjnej "Wirusoochrona".

Wytworzono:2021-10-16 08:44przez:
Opublikowano:2021-10-15 00:00przez: