Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Ogólnopolski Tydzień Kariery 2021

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2021

W dniach 18 – 24.10.2021 w naszej szkole realizowaliśmy zadania w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2021 pod hasłem: WYPRAWA NA 3K: KARIERA, KOMPETENCJE, KREATYWNOŚĆ. Doradca zawodowy, wychowawcy, nauczyciele oraz wychowawcy świetlicy przygotowali różnorodne działania w ramach rozwijania kompetencji miękkich uczniów tj. [...]

umiejętności pracy w grupie, aktywnego słuchania, budowania relacji, rozwijania kreatywności. Uczniowie na zajęciach podejmowali tematy związane z orientacją zawodową oraz doradztwem zawodowym: poznawali swoje „super moce” oraz zdobywali wiedzę nt. kariery zawodowej.

Odbyły się także dwa konkursy szkolne: konkurs plastyczny „Wyprawa na 3K” oraz konkurs „Wiedzy o kompetencjach”. Młodzież miała możliwość uczestniczenia w spotkaniu on line z przedstawicielami zawodów #ZawodowyStream „Czego nie wiesz o pracy nauczyciela” Mapa Karier.

Uczniowie klas IV oraz V rozwijali kompetencje współpracy uczestnicząc w kreatywnej zabawie „Tajna misja”, gdzie wcielili się w detektywów, którzy musieli rozwikłać trudną zagadkę.

Świetliczaki także poznawały zawody poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach oraz angażując się w różnorodne gry stolikowe. Chętni uczniowie w gabinecie pedagoga rozwijali swoje umiejętności rysowania - kreatywne przerwy dla uczniów. Najmłodsze klasy zaprosiły na zajęcia kominiarza, następnie uczniowie rozmawiali nt. swojej kariery.

Kl. III przygotowała kreatywne prace techniczne oraz podejmowała rozmowy nt. swojej wymarzonej pracy.

Doradca zawodowy z naszą młodzieżą odkrywali swoje mocne strony – kompetencje miękkie oraz interaktywnie utrwalali wiedzę na ten temat grając w grę „Milionerzy” oraz quiz o zawodach.

Klasa siódma przygotowała plakaty nt. kariery „Jak osiągnąć sukces zawodowy” oraz grała w interaktywną grę „Klocki kariery”.

Uczniowie kl. V wcielili się w kreatorów mody tworząc piękne i barwne prace. Podczas zajęć językowych uczniowie przygotowywali plakaty tematyczne oraz poznawali słownictwo związane z zawodami i karierą. Na korytarzach szkolnych pojawiły się gazetki tematyczne przygotowane przez uczniów. Spisaliśmy się Wszyscy na piątkę!

Było Kreatywnie i wesoło. Dziękujemy każdemu z Was za zaangażowanie w działania w ramach OTK 2021.

#3K. #OTK2021 #3K#KOMPETENCJE #KARIERA#KREATYWNOŚĆ #SP21

Tekst: A. Gierek