Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - CODE WEEK 2021

CODE WEEK 2021

W dniach od 9 do 24 października br. obchodzony był Europejski Tydzień Kodowania – Code Week. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie dzieciom i młodzieży sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu. Uczenie logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, pracy zespołowej, odpowiedzialnego korzystania z urządzeń mobilnych - ważne jest już od najmłodszych lat.
Nasza szkoła również zgłosiła wydarzenie w tegorocznej akcji. W ramach tej inicjatywy nauczyciele informatyki przeprowadzili szereg lekcji związanych z programowaniem. W klasach II i III dzieci programowały ze Scratchem, w klasie IV z ozobotami, w klasie I z matami online do kodowania na tabletach, a klasy 5, 7 i 8 procowały z grą edukacyjną ScottieGo i smarfonami. Można krótko powiedzieć – zabawa byłą przednia, a ile radości jak napisany „kod” okazał się poprawny.

Tekst: S. Jochymek

Wytworzono:2021-10-29 20:10przez: