Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Zakończył się już październik, który był Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych, zatem już czas podsumować nasze działania.

Klasa 1 wykonała piękne zakładki do swojej ulubionej baśni, uczniowie klasy 2 napisali i zilustrowali baśń pt. :Zaklęta w Żabę”, natomiast klasa 3 wzięła udział w konkursie teatrzyków kamishibai pisząc baśń, której głównymi bohaterami są krasnoludki. Następnie wykonali do tego teatrzyku ilustracje.

Starsi uczniowie wzięli udział w konkursie „Książka ukryta w emotikonach”.

Na korytarzu szkolnym była wystawka bajek, baśni i legend z Polski oraz ze świata. Zostały też wykonane gazetki np. z cytatami, zaletami czytania książek oraz o bookcrossingu.

Uczniowie wzięli także udział w spotkaniu online z pisarzem Grzegorzem Kasdepke, autorem książek o detektywie Pozytywce.

Odbyła się także akcja „Książka dla biblioteki szkolnej” oraz bookcrossing.

W ramach promocji czytelnictwa nasi uczniowie wzięli udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Tekst: opiekunowie biblioteki

Wytworzono:2021-11-07 18:46przez: