Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Dzień Samorządności

Dzień Samorządności

21 marca to dzień szczególny - również w naszej szkole. W tym roku wróciliśmy do świętowania Dnia Samorządności w formie, która obowiązuje od wielu, wielu latJest to ten jeden dzień w roku szkolnym, kiedy to uczniowie sprawują władzę w szkole. Uczą się wówczas samorządności i odpowiedzialni za naszą szkołę.  W tym roku oprócz święta szkoły odbyło się również podsumowanie konkursów szkolnych.

Jak dobrze wiemy, 21 marca to również „Dzień wagarowicza”. Jednak nasza szkoła nie świeciła dzisiaj pustkami. W naszej szkole było kolorowe, radośnie i humorystycznie. Samorząd Uczniowski zorganizował wiele atrakcji na sali gimnastycznej. Jedną z nich była Familiada, podczas której  uczniowie wraz z wychowawcami odpowiadali na pytania i wykonywali różne ciekawe zadania. Odbył się tradycyjnie konkurs wiedzy o Kazimierzu Wielkim.

Po zakończonej Familiadzie Pani Dyrektor przekazała symboliczny klucz do szkoły przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Szkoły. I tak przez dwie godziny władza należała do uczniów. Budynek SP 21 stał się miejscem sympatycznej i wesołej zabawy.

Podczas zajęć uczniowie  mieli okazję doświadczyć na czym polega praca nauczyciela, która ich zdaniem wcale nie jest łatwa (cierpliwość, odpowiednie przygotowanie do zajęć, dyscyplina w klasie, wzbudzenie zainteresowania uczniów itp.). Wcielenie się w rolę nauczyciela pozwoliło niektórym uczniom zweryfikować często mylne wyobrażenie o ich pracy – „jak pani z nami wytrzymuje”; „nigdy w życiu nie zostanę nauczycielem” ;-). Nauczyciele z pozycji ucznia aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Zarówno świetna zabawa, jak i odrobina rywalizacji spowodowały, że ten dzień  na długo pozostanie w pamięci uczniów naszej szkoły.

21 marca prawdziwa wiosna gościła nie tylko na dworze króla Kazimierza Wielkiego, ale również w murach naszej szkoły. A to wszystko za sprawą Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę :-)

Dodatkowo wręczone zostały dziś nagrody za konkursy szkolne organizowane przez doradcę zawodowego, Samorząd Uczniowski i bibliotekę szkolną.

Tekst: Opiekun SU

Wytworzono:2022-03-21 17:26przez: