Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - „Kodujemy z Uczymy dzieci programować”

„Kodujemy z Uczymy dzieci programować”

W czasie piątkowych zajęć świetlicowych pani Kasia wprowadza najmłodszych uczniów do świata kodowania i programowania. Głównym celem zajęć było rozwijanie uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie.

Na ostatnich zajęciach uczniowie pracowali na tablicy interaktywnej - na stronie www.code.org - używając bloków drag & drop (przeciągnij i upuść). Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do wykonywania ćwiczeń. Poznawały sekwencjonowanie, pętle i zdarzenia.

W ramach zajęć przewidziane jest korzystanie narzędzi do kodowania offline (mata do kodowania, kubki kolorowe, dyktanda graficzne), robotów edukacyjnych, jak ozobot oraz gry edukacyjnej ScottieGO!., a to wszystko w ramach innowacji „Kodujemy z Uczymy dzieci programować”.

Tekst: K. Michalska

Wytworzono:2022-04-04 21:00przez: