Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

9 czerwca br. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Specjalnie na tę okazję zostało przygotowane krótkie przedstawienie teatralne przez uczniów klasy 5 pt. „Jak król Kazimierz, bajkową krainą władał”, podczas której uczniowie klasy I odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Był Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Kopciuszek oraz Królowa Śniegu. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Każdy pierwszoklasista otrzymał na pamiątkę książkę oraz zakładkę.

Tekst: A. Zwolińska

Wytworzono:2022-06-14 10:29przez: