Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Druk 3D

Druk 3D

Dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła została wyposażona w drukarkę 3D. Drukarka 3D to urządzenie, które wykonuje trójwymiarowe obiekty z materiałów o różnych właściwościach i w stosunkowo wysokich temperaturach. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest rozbudzenie wyobraźni, kreatywności i samodzielne wydrukowanie niestandardowych pomocy edukacyjnych.

Uczniowie podczas lekcji informatyki zostali zapoznani z podstawami druku 3D, jakie są jego rodzaje i jakie znajduje zastosowanie. Udało nam się również wydrukować kilka przedmiotów: sześcian, szkielet jaszczurki, łódkę, wazon, a także pojemniki na długopisy, które znalazły swoje miejsce na biurku w każdej klasie. Uczniowie na lekcjach i przerwach mieli możliwość oglądać jak drukuje nasza drukarka 3D.

Tekst: K. Michalska

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #CentrumGovTech #MEiN #technologie #edukacja #nauka #EdTech #EduTech #szkoła #innowacje

Wytworzono:2022-10-20 20:08przez:
Opublikowano:2022-10-20 20:11przez: Redaktor SP21