Opieka i profilaktyka zdrowotna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Prośba PSSE w Jaworznie

Przejdź do - Prośba PSSE w Jaworznie

Powoli przygotowujemy się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Dziś, na prośbę Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologiczna w Jaworznie, prosimy o zapoznanie się z ulotką dotyczącą przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny ze względu na koronawirusa.

20 sierpnia 2020


Prezentacja

Pielęgniarka Zespołu Lecznictwa Otwartego - Dział Medycyny Szkolnej zwraca się z prośbą o zapoznanie się z krótką informacją w formie prezentacji w ramach profilaktyki zdrowotnej dla uczniów i rodziców.

>>> PREZENTACJA <<<

30 kwietnia 2020


Zalecenia GIS w sprawie koronawirusa

Bezpiecznych ferii!

Przejdź do - Bezpiecznych ferii!

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie uczniów kl. I z funkcjonariuszem KMP p. Łukaszem Woźniakiem, który przypomniał zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. W tym tygodniu pozostali uczniowie również uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych „Bezpieczne ferie” z pedagogiem szkolnym oraz wychowawcami. Na korytarzu szkolnym zawisła gazetka tematyczna.

 Życzymy wszystkim naszym uczniom udanych i bezpiecznych ferii.

 

Kolej na ferie

Bezpieczne ferie zimowe

10 stycznia 2020


Opieka zdrowotna w szkole

 

Prosimy Rodziców o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi organizacji opieki zdrowotnej w szkole.

 

Informacja

Załącznik 1

Załącznik 2

Załącznik 3

Załącznik 4

25 października 2019


Opieka stomatologiczna

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 im. Kazimierza Wielkiego w Jaworznie informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 12 kwietnia 2019r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz.U.2019, poz.1078) opieka stomatologiczna dla uczniów naszej szkoły będzie sprawowana przez wybrany przez Rodziców gabinet dentystyczny, z którym dyrektor szkoły ma podpisaną umowę.

Wobec powyższego, uprzejmie proszę Rodziców naszych uczniów o zapoznanie się z przedstawioną ofertą oraz o złożenie stosownego oświadczenia o wyborze gabinetu u wychowawcy klasy w czasie najbliższych zebrań z rodzicami w terminie do 12. 09. 2019r.

Zakres opieki jest określony w art. 9 w/w ustawy i nie obejmuje ortodoncji.

Jednocześnie informuję, że warunkiem skorzystania przez ucznia ze świadczeń w tym zakresie jest Państwa zgoda wyrażona na piśmie do świadczeniodawcy realizującego opiekę.

Macie Państwo również prawo wyrażenia sprzeciwu do świadczeniodawcy realizującego opiekę, jednak w trosce o zdrowie uczniów zachęcam do skorzystania z dostępnych możliwości.

 

Wykaz gabinetów stomatologicznych.

Informacja dotycząca opieki stomatologicznej w wyznaczonym gabinecie dentystycznym - druk do wypełnienia przez rodziców.

 

8 września 2019


Bezpieczna woda

Przejdź do - Bezpieczna woda

Zaczęły się wakacje, aby wszyscy spędzili je zdrowo i bezpiecznie prosimy o zapoznanie się z materiałami Akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Woda” Ministerstwa Sportu i Turystyki

>>> LINK do materiałów <<<

 

26 czerwca 2019


Grypa

Przejdź do - Grypa

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaworznie przekazuje materiały informacyjne w zakresie profilaktyki grypy.

 

5 kwietnia 2019