Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 28.04.2023 r. uczniowie naszej szkoły byli świadkami scenki teatralnej, która przypomniała obrady sejmu nad uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. W rolę postaci Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, marszałka sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Stanisława Małachowskiego, posłów wcielili się uczniowie klasy V i VI. Podniosły klimat patriotycznej uroczystości dopełniały pieśni w wykonaniu uczennic klasy V oraz dekoracja sceny w narodowych barwach. Za profesjonalną obsługę sprzętu nagłośniającego serdecznie dziękujemy uczniom klasy VIII - Krzysztofowi i Pawłowi. W trakcie apelu wykorzystano urządzenia cyfrowe zakupione w ramach programu "Laboratoria przyszłości".
Dziś natomiast, poczet sztandarowy, przewodnicząca szkoły i Pani Aneta Zwolińska uczestniczyli w miejskich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja.

Tekst: U. Cięciel

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #CentrumGovTech #MEiN #technologie #edukacja #nauka #EdTech #EduTech #szkoła #wspólnyczas

Wytworzono:2023-05-03 15:12przez:
Opublikowano:2023-05-03 15:20przez: Redaktor SP21