Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Aktualności

Informacje

Szkoła Podstawowa nr 21

Aktualności

Artykuły

 • IV Majówka u Kazimierza

  26 maja 2023 r. odbyła się kolejna czwarta już Majówka u Kazimierza. Dopisała pogoda, dopisały również humory. Z okazji Dnia Mamy oraz zbliżającego się Dnia Taty uczniowie złożyli rodzicom życzenia oraz zadedykowali im wiersze przygotowane przez Wojtka z kl. IV i Olę z kl. V. W związku z udziałem naszej szkoły w  Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Mistrzyni Szymborska” przypomnieliśmy także twórczość polskiej noblistki. Uczennice kl. V zaprezentowały piosenkę „Nic dwa razy się nie zdarza”, natomiast Filip z klasy VI recytował wiersz pt. „Kot w pustym mieszaniu”. Jednakże główną atrakcję stanowiły występy wszystkich klas. Licznie zgromadzona widownia usłyszała piękne wykonania utworów muzycznych i podziwiała  pełne ekspresji układy taneczne. Tajemnicze jury nie mogło zdecydować, kto ma wygrać, dlatego też każda klasa otrzymała nagrodę. Po wielkich emocjach nadszedł czas na kawę, ciasto oraz kiełbaski przygotowane przez Radę Rodziców. Zabawom na świeżym powietrzu towarzyszyły tańce przy muzyce wybranej przez wodzireja. Rodzice wraz z dziećmi brali udział w sportowych stacjach zadaniowych. Dużą atrakcję dla najmłodszych stanowiła loteria fantowa. Na boisku szkolnym można było zobaczyć rozbawione, pomalowane fantazyjnie buzie uczniów oblegających dmuchany zamek. Do dobrych humorów przyczyniły się również niewątpliwie pyszne lody, które stanowiły niespodziankę dla uczniów ufundowaną przez Radę Rodziców.

   

  Czytaj Więcej o: IV Majówka u Kazimierza
 • "Duety Olimpijskie"

  19 maja w Szkole Podstawkowej Sportowej w Mysłowicach odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Wiedzy Olimpijskiej "Duety Olimpijskie", w którym uczniowie szkół województwa śląskiego wykazali się wiedzą na temat sukcesów Polaków na Letnich i Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w XXI Wieku. W konkursie naszą szkołę reprezentowały trzy duety z klasy ósmej. Milena i Magda zajęły II miejsce. Gratulujemy.

   

   

  Czytaj Więcej o: "Duety Olimpijskie"
 • “Siła przyjaźni”

  15. 05. 2023 r. uczniowie kl. VI Emilia oraz Jakub reprezentowali naszą szkołę podczas spotkania “Siła przyjaźni”. Celem spotkania była promocja działań z zakresu profilaktyki cyberbullingu, zdobycie umiejętności nawiązywania prawidłowych relacji z rówieśnikami. Uczniowie brali udział w warsztatach tematycznych pracując techniką metaplanu, odpowiadając na postawione pytanie przez organizatorów: Czy w dzisiejszym świecie ludzie się przyjaźnią? Dziękujemy organizatorom tj. Szkoła Podstawowa nr 18 w Jaworznie za możliwość udziału i możliwość twórczej pracy.

  Tekst: A. Gierek

  Czytaj Więcej o: “Siła przyjaźni”
 • Wycieczka do Planetarium Śląskiego w Chorzowie

  18 maja klasy IV , V i VI odwiedziły Planetarium Śląskie w Chorzowie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach dydaktycznych pt. „Cztery pory roku”, podczas których obserwowali, jak zmienia się wygląd nocnego nieba wraz ze zmianą pór roku. Utrwalili także znajomość rozpoznawania kierunków świata, obserwowali ruch obiegowy i ruch obrotowy Ziemi, podziwiali gwiazdy oraz gwiazdozbiory. Następnie uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę  pracowników stacji metrologicznej. W czasie warsztatów poznali podstawowe przyrządy meteorologiczne i  samodzielnie wykonali pomiary niektórych składników pogody. Wycieczka była niezwykłą, kosmiczną podróżą i dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń.

  Tekst. K. Bochenek

  Czytaj Więcej o: Wycieczka do Planetarium Śląskiego w Chorzowie
 • Wycieczka klasy drugiej

  W miniony czwartek i piątek 4 - 5 maja br. uczniowie klasy II wybrali się na wycieczkę krajoznawczą.

  W pierwszym dniu dzieci odwiedziły Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie, w skansenie mogły zobaczyć jak wyglądało życie w IX wiecznej wsi,  zabytkowe obiekty drewniane, spichlerze, chałupy i stodoły.

  Następnie odbyły się warsztaty "Ele mele dudki… czyli zapomniane zabawy i zabawki pradziadków", podczas których wszyscy dowiedzieli się czym zajmowały się dzieci przed stu laty, w jakich warunkach żyły, czy miały czas na zabawę. Mieliśmy również okazję pobawić się zabawkami, którymi bawili się nasi pradziadkowie, nawet wykonaliśmy własnoręcznie szmacianą lalkę i konika na patyku. Kolejnym punktem były Jankowice - karmienie alpak i spacer. Po południu dotarliśmy do Ośrodka Wczasowo-Rekolekcyjnego w Zakrzowie. Po zakwaterowaniu i obiadokolacji, mogliśmy przejść po przepięknej okolicy, otoczonej lasem, był też czas na ognisko i smażenie kiełbasek. 

   

  Czytaj Więcej o: Wycieczka klasy drugiej
 • Zawody strzeleckie

  Nasi uczniowie nie zwalniają tempa, bowiem 30 kwietnia reprezentanci klasy 6 wraz z wychowawcą wzięli udział w Młodzieżowych Zawodach Strzeleckich w ramach Pikniku Strzeleckiego. Uczniowie w składzie Kamil, Ksawery P. i Filip T. musieli zmierzyć się najpierw z testami wiedzy o strzelectwie, LOK oraz podstawowej wiedzy pożarniczej i pierwszej pomocy. Następnie z siedziby OSP Jeleń udali się na strzelnicę JTS Jaworzno na ul. 700-lecia aby zmierzyć się z karabinem pneumatycznym. Ostatecznie nasza drużyna zajęła w strzelaniu 6 miejsce na 10 startujących, oraz 4 miejsce w ogólnej klasyfikacji Pikniku Strzeleckim Ligi Obrony Kraju. Ksawery P. zajął 2 miejsce indywidualnie zarówno w konkurencji karabin pneumatyczny jak i wiedzy o strzelectwie sportowym oraz 4 miejsce w ogólnej klasyfikacji pikniku. Teraz będziemy szkolić nasze umiejętności na strzelnicy JTS Jaworzno, aby na kolejnych zawodach stanąć na podium.

  Tekst: A. Zwolińska

  Czytaj Więcej o: Zawody strzeleckie
 • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  Dnia 28.04.2023 r. uczniowie naszej szkoły byli świadkami scenki teatralnej, która przypomniała obrady sejmu nad uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. W rolę postaci Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, marszałka sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Stanisława Małachowskiego, posłów wcielili się uczniowie klasy V i VI. Podniosły klimat patriotycznej uroczystości dopełniały pieśni w wykonaniu uczennic klasy V oraz dekoracja sceny w narodowych barwach. Za profesjonalną obsługę sprzętu nagłośniającego serdecznie dziękujemy uczniom klasy VIII - Krzysztofowi i Pawłowi. W trakcie apelu wykorzystano urządzenia cyfrowe zakupione w ramach programu "Laboratoria przyszłości".
  Dziś natomiast, poczet sztandarowy, przewodnicząca szkoły i Pani Aneta Zwolińska uczestniczyli w miejskich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja.

  Tekst: U. Cięciel

  #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #CentrumGovTech #MEiN #technologie #edukacja #nauka #EdTech #EduTech #szkoła #wspólnyczas 

  Czytaj Więcej o: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Kwietniowe rajdy z PTTK

  22 kwietnia br. Komisja Turystyki Pieszej PTTK Jaworzno zorganizowała rajd pieszy pt. „Dzień Ziemi z KTP”. Oczywiście nasi piechurzy bardzo chętnie wzięli w nim udział, tym bardziej, że maszerując zbierali napotkane śmieci. Tym razem szli z Rudna przez Pławniowice do Niewieszy, pokonując dystans ponad 10 km. Po drodze zwiedzili ogród zespołu pałacowo-parkowego w Pławniowicach, który zachwycał swoim pięknem. Natomiast 29 kwietnia uczestniczyli w II Rajdzie Chomika pokonując kolejne kilometry szlakiem rezerwatu z metą w Byczynie.

  Tekst: A. Zwolińska

  Czytaj Więcej o: Kwietniowe rajdy z PTTK
 • Halowe Mistrzostwa Jaworzna

  W dniach od 24 do 27 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły brali udział w Drużynowych Halowych Mistrzostwach Jaworzna w Lekkoatletyce organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach: bieg krótki, bieg średni, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską w tył, sztafeta. Chłopcy i dziewczęta w  poszczególnych konkurencjach rywalizowali oddzielnie.

  W pierwszym dniu zawodów uczniowie klasy II zdobyli trzy medale. Alan zajął I miejsce w skoku dal, Witek II miejsce w tej samej kategorii, a Zosia drugie miejsce w biegu średnim.

  W kolejnym dniu, swoje predyspozycje sportowe sprawdzali uczniowie klasy trzeciej i czwartej. W tym dniu Zuzia zdobyła II miejsce w skoku w dal.

  W trzecim dniu, pomimo wielkiego zaangażowania nie udało się uczniom klasy piątej i szóstej zdobyć miejsca na podium.

  W ostatnim dniu zawodów Ola z klasy ósmej zajęła I miejsce w biegu krótkim.

  Wszystkim zwycięzcom gratulujemy! 

  Czytaj Więcej o: Halowe Mistrzostwa Jaworzna
 • Akcja Żonkile

  19 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Klasa IV, V i VI wzięła udział w Akcji Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Na lekcjach języka polskiego uczniowie zostali zapoznani z historią powstania, a także wysłuchali opowiadania Katarzyny Ryrych pt. „Takich dwóch jak nas trzech”. Następnie pracowali z tekstem utworu, rozwiązując różnego typu zadania. Na zajęciach poruszone zostały także tematy związane z upamiętnieniem Polaków pomagającym Żydom podczas niemieckiej okupacji. Uczniowie poznali m.in. postać Ireny Sendlerowej, która ratowała dzieci żydowskie z getta warszawskiego, przekazując je pod opiekę polskim rodzinom. Klasa IV i V wykonała również papierowe żonkile, gdyż to właśnie te kwiaty są symbolem pamięci o powstaniu. 

  Tekst: K. Bochenek

  Czytaj Więcej o: Akcja Żonkile

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2017-09-12 09:07przez:
Opublikowano:2017-09-12 19:18przez:
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:26669

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.