Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Aktualności

Informacje

Szkoła Podstawowa nr 21

Aktualności

Artykuły

 • Wycieczka do Żarek i Olsztyna

  W dniach 23, 24 maja uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w 2-dniowej wycieczce do Żarek i Olsztyna. Piękne tereny Jury Krakowsko-Czestochowskiej, liczne atrakcje i pogoda "na zamówienie" spowodowały, że wróciliśmy z wyjazdu zadowoleni i szczęśliwi. W pierwszy dzień "Wehikuł czasu na jurajskim szlaku" przeniósł nas w czasy średniowiecza. Dzieci uczestniczyły m.in. w zabawach rycerskich, strzelały z łuku, lepiły z gliny i przymierzały rycerskie uzbrojenie. Późnym popołudniem ruszyliśmy na spacer wokół ruin Zamku w Olsztynie, podziwiając widoki i piękno przyrody. Drugi dzień to zajęcia w "Starym młynie", gdzie uczniowie w bardzo ciekawy sposób zapoznali się z pracą młynarza, piekarza, bednarza czy kołodzieja. Na koniec wycieczki odbyły się warsztaty w ekopracowni, gdzie z rąk dzieci powstały sówki z siana.

  Tekst: S. Opyd

  Czytaj Więcej o: Wycieczka do Żarek i Olsztyna
 • Warsztaty w Atelier Kultury w Jeleniu

  15 maja klasa 3 została zaproszona na warsztaty do Atelier Kultury w Jeleniu dotyczące ludowych strojów regionu śląskiego oraz tradycyjnych gier i zabaw. Zajęcia z uczniami poprowadziła pani Małgorzata Letner-Melczyk, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o najważniejszych tradycjach regionu. Dzieci miały również możliwość przymierzenia stroju z pięknym wiankiem ze sztucznych kwiatów i różnych błyskotek.

  Tekst: S. Pawlik

  Czytaj Więcej o: Warsztaty w Atelier Kultury w Jeleniu
 • Wycieczka w Pieniny

  22 maja uczniowie klasy 4, 6 i 7 wyruszyli na 2-dniową przygodę w Pieniny. W pierwszym dniu zwiedzili Zamek Dunajec, który bronił niegdyś węgierskiej granicy. Następnie spacerkiem przeszli po koronie zapory spiętrzającej wody Dunajca tworząc Jezioro Czorsztyńskie. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie wnętrza elektrowni wodnej - wewnętrzny balkon widokowy oraz halę maszyn, a także poziom technologiczny elektrowni. O godz. 16:00 relaksowali się i podziwiali krajobraz na pokładzie statku spacerowego po Jeziorze Czorsztyńskim. Po obiadokolacji był czas na integrację międzyklasową. Wieczorową porą odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Noc przebiegła zgodnie z oczekiwaniami wychowawców - cisza i spokój. Po śniadaniu nasi wycieczkowicze udali się do Czorsztyna na zwiedzanie ruin Zamku Czorsztyńskiego. Po przyjeździe do wsi Jaworki spacerowali malowniczym Wąwozem Homole. Wycieczka wszystkim się podobała.

  Tekst: A. Zwolińska

  Czytaj Więcej o: Wycieczka w Pieniny
 • Koncert umuzykalniający

  Instrumenty dęte - to tytuł edukacyjnego koncertu umuzykalniającego, który odbył się w naszej szkole 16.05.2024r. W pierwszej części koncertu muzycy Agencji Muzycznej Kontra zaprezentowali brzmienie typowych i rzadkich instrumentów dętych tj. klarnet, saksofon (różne rodzaje), obój, trąbka i elektroniczny instrument dęty EWI. Uczniowie wspólnie muzykowali włączając się z akompaniamentem rytmicznym do słuchanych utworów. Na koniec muzycy zaprosili grupę uczniów do stworzenia sekcji instrumentów dętych i razem wykonani utwór finałowy. Koncert był świetną okazją do żywego obcowania z muzyką oraz wzbogacenia wiedzy na temat instrumentów dętych.

  Tekst: A. Listowska

  Czytaj Więcej o: Koncert umuzykalniający
 • Lekcja w kinie

  27.05.2024 r., uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w warsztatach filmowych – Lekcja w kinie.

  W pierwszej części warsztatów pt. „Czy dzieci są bezpieczne w sieci?”, uczniowie dowiedzieli się między innymi, że nie zawsze mamy pewność z kim rozmawiamy w sieci, dlaczego nie wolno zdradzać zbyt wielu informacji na swój temat, jak działają plotki w sieci oraz nauczyli się zasad dobrych manier w Internecie.

  W drugiej części warsztatów dzieci obejrzały film pt. „Co w trawie gra?”, oparty na słynnych bajkach o ponadczasowej i uniwersalnej wymowie; „Cykada i mrówki” „Ezopa”, „Konik polny” Jeana de la Fontaine. Głównym przesłaniem filmu, było ukazanie najmłodszym odbiorcą takich cennych wartości jak: przyjaźń, prawdomówność, jedność, wiara w drugiego człowieka, wierność pasjom. Dowiedzieli się również, że stereotypy oraz nieufność prowadzą do konfliktów, że inny nie znaczy gorszy, a dzięki różnorodności życie jest ciekawsze i bogatsze.

  Warsztaty bardzo się podobały uczniom i z niecierpliwością oczekują kolejnych w listopadzie.

  Tekst: A. Wrona

  Czytaj Więcej o: Lekcja w kinie
 • V Majówka u Kazimierza

  W miniony piątek, 24 maja br. w naszej szkole już po raz piąty odbyła się impreza integracyjna Majówka u Kazimierza. Była to doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi podczas pikniku rodzinnego. W ramach wydarzenia, uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności podczas występów z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty.

  Rada Rodziców przygotowała pyszne ciasto, pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem, kiełbaski i kaszanki z grilla - idealne dania na piknikowe spotkanie. Na terenie imprezy można było skosztować z waty cukrowej i popcornu ze stoiska gastronomicznego. Dla najmłodszych uczestników przygotowano dmuchany zamek, a miłośnicy kreatywności mogli skorzystać z malowania twarzy oraz brokatowych tatuaży. Panie animatorki z MyDay.pl Anna Pycia, prowadziły zabawy rodzinne, w których mogły wziąć udział dzieci, ale również dorośli. Na terenie imprezy odbywały się również gry i zabawy przygotowane przez nauczycieli w postaci stacji zręcznościowych.

  Dodatkowo, wszyscy mogli zwiedzić wóz strażacki i policyjny oraz spotkać i porozmawiać z funkcjonariuszem KMP i przedstawicielem PSSE w Jaworznie. Impreza integracyjna Majówka u Kazimierza była wspaniałą okazją do wspólnego spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze i uczestnictwa w licznych atrakcjach przygotowanych specjalnie na tę okazję.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom, zarówno dzieciom, jak i dorosłym za wspaniałą atmosferę i radość, którą przynieśliście ze sobą na Majówkę u Kazimierza. Serdecznie zapraszamy na kolejne imprezy integracyjne organizowane przez SP21!

  Tekst: E. Kamińska

  Czytaj Więcej o: V Majówka u Kazimierza
 • Wyjazd do GEOsfery

  W jeden z majowych czwartków uczniowie kl. 5 wraz z wychowawcą i pedagogiem odwiedzili jaworznicką GEOsferę. Pogoda dopisała, humory także.  Był spacer, któremu towarzyszyły wesołe rozmowy, a także gry i zabawy na świeżym powietrzu. Na piknikowych kocach piątoklasistów królowały sezonowe owoce oraz samodzielnie przygotowane sałatki warzywne.  W ten sposób promowaliśmy zdrowy styl odżywiania się. Uczniowie skorzystali również z leczniczej inhalacji przy tężni solankowej. Miło spędzony czas zwieńczyły pyszne lody. Przywieźliśmy ze sobą przyjemne wspomnienia i na pewno wybierzemy się na taką wycieczkę integracyjną raz jeszcze.

  Tekst: K. Bochenek

  Czytaj Więcej o: Wyjazd do GEOsfery
 • Uroczystości miejskie 3 Maja

  W dniu 3 maja br. delegacja naszej szkoły w składzie poczet sztandarowy oraz przewodniczący SU pod opieką Pani Sabiny Opyd wzięła udział w miejskich obchodach 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po uroczystej Mszy Świętej w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny wszystkie poczty sztandarowe udały się pod Pomnik Niepodległości gdzie odbyły się dalsze uroczystości rocznicowe w obecności władz miasta.

  Czytaj Więcej o: Uroczystości miejskie 3 Maja
 • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  30 kwietnia do naszej szkoły zawitali Twórcy Konstytucji 3 Maja oznajmiając uchwalenie Konstytucji. Świadkami tego zdarzenia byli uczniowie naszej szkoły, a stało się to za sprawą klasy 7, która z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowała krótkie przedstawienie teatralne. Na chwilę z majowej łąki przenieśliśmy się do czasów, w których panował król Stanisław August Poniatowski, jeden z głównych autorów Konstytucji 3 Maja. Wszyscy aktorzy swoje role zagrali świetnie, Emilia pięknie zaśpiewała utwór „Witaj majowa jutrzenko”, Lena wyrecytowała wiersz pt. „Ślubowanie” Józefa Stemlera, a efekt przedstawienia teatralnego podkreśliła bogata dekoracja i charakterystyczne stroje. Całość została dopełniona uroczystym tańcem „Polonez”, w którym gracji ruchów towarzyszyły dostojne kroki.

  Tekst: A. Zwolińska

  Czytaj Więcej o: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2017-09-12 09:07przez:
Opublikowano:2017-09-12 19:18przez:
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:38176

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.