Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Dzień Krajobrazu

Przejdź do - Dzień Krajobrazu

Dzień Krajobrazu obchodzimy 20 października. W tym roku tematem przewodnim jest drzewo w krajobrazie. Dzisiaj klasa II obserwowała otaczającą nas przyrodę. Utrwaliliśmy wiedzę na temat budowy drzewa oraz jego znaczenia dla człowieka i środowiska. Dzieci odnalazły zarówno piękne drzewa liściaste, jak i iglaste w naszym szkolnym otoczeniu. Nauczyliśmy się jak napisać opis liścia znalezionego wśród naszych drzew. Takie lekcje lubimy najbardziej!

20 października 2020


1% - DZIĘKUJEMY

Przejdź do - 1% - DZIĘKUJEMY
 
Szanowni Rodzice i Przyjaciele Szkoły,
 
jest nam niezmiernie miło podziękować WSZYSTKIM, którzy w roku 2020 przekazali swój 1% odpisu z podatku na rzecz naszej szkoły. Dzięki WASZEMU wsparciu uzbieraliśmy kwotę 4800zł, za którą w całości, został zakupiony sprzęt sportowy dla uczniów z młodszych klas.
Jeszcze raz gorąco wszystkim dziękujemy i prosimy o wsparcie przy kolejnych rozliczeniach.

20 października 2020


Pasowanie na ucznia

Przejdź do - Pasowanie na ucznia

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się jedna z piękniejszych uroczystości szkolnych - Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Uroczystość niezwykle doniosła, ale zupełnie inna niż w poprzednich latach. Na początku odbyła się część artystyczna, w której uczniowie zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i muzyczne, pochwalili się dużą wiedzą ogólną oraz umiejętnościami matematycznymi. Następnie w obecności rodziców złożyli uroczyste ślubowanie, po którym zostali pasowani na uczniów szkoły. Tradycją naszej szkoły jest, że podczas tej ważnej uroczystości również Rodzice składają swoim dzieciom przyrzeczenie, że będą ich wspierać, pomagać, przytulać, a także cieszyć się ze wszystkich ich sukcesów i wspólnie pokonywać trudności. Na koniec każdy uczeń otrzymał pamiątkowy krawat z logo naszej szkoły, dylom pasowania oraz słodkości przygotowane przez rodziców. 

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy szczególnie zaangażowali się w przygotowanie uroczystości.

15 października 2020


X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Przejdź do - X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 2 października 2020 roku w naszej szkole obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Uczniowie klasy IV przeprowadzili wśród nauczycieli i pracowników szkoły krótki egzamin, przydzielając zwycięzcom odznaki  Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas: III, IV, VI i VII wzięli udział w corocznym konkursie "Mistrz Tabliczki Mnożenia". Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali przygotowane na tę okazję łamigłówki i interaktywne quizy  matematyczne. Również na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie łączyli umiejętności mnożenia z ćwiczeniami sprawnościowymi, biorąc udział w grach i zabawach przygotowanych przez nauczycieli. To jednak nie koniec zmagań z królową nauk, jaką jest matematyka, gdyż 5, 6 i 7 października, uczniowie naszej szkoły wezmą udział w I etapie interaktywnego konkursu matematyczno - logicznego,  walcząc o tytuł "Arcymistrza mnożenia". Trzymamy kciuki za uczestników konkursu i życzymy wszystkim, młodszym i starszym, odnalezienia w matematyce radości, inspiracji  i  twórczego zapału.

2 października 2020


Dzień Chłopaka

Przejdź do - Dzień Chłopaka

Dzisiejszy dzień był pełen niespodzianek, życzeń i uśmiechów, bo to właśnie dzisiaj świętowaliśmy Dzień Chłopaka w naszej szkole. Dziewczyny postarały się, aby ten dzień był wyjątkowy, same z tej okazji ubrały krawaty i muszki, a dla chłopców miały słodkości oraz oryginalne prezenty. Chłopcy z radością słuchali pięknych życzeń, które specjalnie dla nich napisały koleżanki. W każdej klasie został również wyświetlony film, który nakręciły dziewczynki dla naszych milusińskich. Zabawy było co niemiara!

29 września 2020


IV Jesienna Biesiada u Kazimierza

Przejdź do - IV Jesienna Biesiada u Kazimierza

IV Jesienna Biesiada u Kazimierza, wyjątkowo w tym roku ze względu na epidemię i ograniczenie liczby uczestników, odbyła się w nieco zmienionej formule.

W czwartek spotkali się uczniowie klasy IV, VI i VII wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem, a w piątek mimo nieco gorszej pogody klasy I - III.

Tak pierwsze jak i drugie spotkanie odbyło się w miłej i rodzinnej atmosferze.

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć pieczonych ziemniaczków oraz kiełbasek. Podczas czwartkowego spotkania starszych klas zatańczono wspólnie belgijkę i makarenę, a w piątek odbyły się zawody sportowe - slalom z przeszkodami, w którym dzielnie walczyły mamy, a potem chętne dzieciaki. Również w piątek odwiedziła dzieci tajemnicza Babcia Agnieszka, która czytała im ze starych elementarzy. Było również malowanie buzi i brokatowe tatuaże.

Jednym słowem i w czwartek i w piątek - było super!!!

26 września 2020


"Bezpieczna droga do szkoły"

Przejdź do - "Bezpieczna droga do szkoły"

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 1 na zaproszenie pedagoga szkolnego i wychowawcy uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie p. Łukaszem. Podczas spotkania poznawali zasady bezpiecznego poruszania się na drodze oraz przechodzenia przez jezdnię.

17 września 2020


Narodowe Czytanie 2020

Przejdź do - Narodowe Czytanie 2020

W tym roku Narodowe Czytanie zostało przygotowane w innej formie niż zazwyczaj. Uczniowie klasy 7 wraz z nauczycielem języka polskiego w ramach zajęć rozwijających uzdolnienia oraz we współpracy z biblioteką szkolną przygotowali fragment ,,Balladyny” Juliusza Słowackiego. 11 września 2020 roku swoje wystąpienie uwiecznili w postaci filmu. Tłem dla czytających uczniów była specjalnie przygotowana dekoracja z symbolizującymi treść utworu pnączami malin. Każdy z siódmoklasistów miał na sobie elementy garderoby charakterystyczne dla danej postaci. Dziś nagrany filmik został zaprezentowany uczniom klasy 4, 6 i 7. Taka niecodzienna forma promocji czytelnictwa spodobała się naszym uczniom.

W galerii publikujemy zdjęcia, a poniżej nagrany filmik.

 

15 września 2020


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Przejdź do - Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

W dniu dzisiejszym uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/2021. 

Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i wychowawcami spotkali się na boisku szkolnym, gdzie wierszem i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego, upamiętniono 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Po krótkim spotkaniu, podczas którego pani dyrektor przywitała wszystkich zebranych, życząc wytrwałości i dużo zdrowia, każda klasa udała się na spotkanie z wychowawcą.

Jaki będzie ten rok szkolny?

Nie wiemy. Mamy jednak nadzieję, że będziemy mogli cieszyć się "stacjonarną" nauką aż do czerwca 2021 roku.

1 września 2020


Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

28 sierpnia 2020