Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Aktualności

Informacje

Szkoła Podstawowa nr 21

Aktualności

Artykuły

 • VI Jesienna Biesiada u Kazimierza

  Dzisiaj, w pierwszym dniu kalendarzowej jesieni społeczność naszej szkoły – uczniowie, ich rodzice i rodzeństwo oraz nauczyciele spotkali się już po raz szósty na integracyjnej „Jesiennej Biesiadzie u Kazimierza”. Lepszej pogody nie mogliśmy sobie wymarzyć. Po wielu dniach deszczowych wreszcie dziś wyjrzało słońce. Jak zawsze atmosfera wspaniała, a zaangażowanie rodziców nieocenione. Każda klasa decydowała w zakresie organizacji swojego spotkania. Jedne klasy miały tradycyjne garnki z pieczonymi ziemniakami, inne kiełbaski – dla każdego coś dobrego. Jak zawsze był to czas do wspólnych rozmów, ale przede wszystkim, aby pobyć razem.

  Spotkanie rozpoczął krótki występ uczniów klasy VI i VIII w ramach „Narodowego Czytania 2022”. W tym roku czytane są "Ballady i Romanse" Adama Mickiewicza, a nasi uczniowie przedstawili „Świteziankę”.

  Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji imprezy, a w szczególności Panu Tomaszowi, który dostarczył namioty oraz stoły i ławy dla każdej klasy. Mamy nadzieję, że ze rok we wrześniu, spotkamy się w jeszcze większym gronie na kolejnej Jesiennej Biesiadzie  u Kazimierza.

  Czytaj Więcej o: VI Jesienna Biesiada u Kazimierza
 • Próbny alarm przeciwpożarowy

  W dniu dzisiejszym, na czwartej lekcji, wykorzystując "okienko pogodowe" odwiedził nas zastęp Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie i przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy. Wszystkie osoby, które w tym czasie przebywały w budynku szkoły - uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi w szybkim tempie - 1 minuta i 35 sekund opuściły szkołę i udały się na miejsce zbiórki, czyli na boisko szkolne. Panowie z PSP pochwalili nas, za szybkie opuszczenie budynku i życzyli nam, abyśmy nigdy nie doświadczyli prawdziwej akcji pożarowej. Pani Dyrektor także podziękowała wszystkim za sprawną "próbę" i uczniowie wraz z nauczycielami niezwłocznie wrócili do sal lekcyjnych, aby kontynuować zajęcia. 

  Czytaj Więcej o: Próbny alarm przeciwpożarowy
 • Ogólnopolski Konkurs na Plakat Promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2022

  W roku szkolnym 2021/22 nasi uczniowie pod opieką pedagoga szkolnego Pani  Angeliki Gierek brali udział w Ogólnopolskim KONKURSIE NA PLAKAT PROMUJĄCY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MEDIACJI 2022 pod patronatem honorowym Ministra Sprawiedliwości. Milena, Tymek i Wiktoria przygotowali piękne prace, które miały na celu promocję wśród uczniów pozytywnego wizerunku mediacji, jako alternatywnego sposobu rozwiązywania sporów. Komisja Konkursowa w dniu dzisiejszym wyłoniła laureatów, wśród których znalazła się obecnie już absolwentka naszej szkoły, a w czerwcu jeszcze uczennica klasy ósmej – Wiktoria Sojka, zajmując III miejsce.

  Wszystkie prace były na wysokim poziomie, konkurencja była ogromna.

  Wiktorii i pozostałym naszym uczniom GRATULUJEMY

  O innym wielkim sukcesie Wiktorii pisaliśmy już 14 czerwca br.:  >>> tutaj <<<

  Informacja o wynikach konkursu na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości: >>> link <<<

  Galeria wszystkich prac konkursowych dostępna na Facebooku: >>> link <<<

  W galerii do tego posta publikujemy scany prac uczniów naszej szkoły, które zostały wysłane na konkurs. 

  Opiekun konkursu: A. Gierek

  Czytaj Więcej o: Ogólnopolski Konkurs na Plakat Promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2022
 • Rajd wrześniowy

  Sezon na aktywny wypoczynek w SP 21 uważamy za otwarty. W sobotę 17 września nasi uczniowie wraz z opiekunem wzięli udział w rajdzie pieszym pod hasłem "Rozruszaj się po wakacjach z Komisją Turystyki Pieszej PTTK Jaworzno ". Wędrowali na trasie: Mników - Rezerwat Przyrody Dolina Mnikowska - Wąwóz Półrzeczki - Dolina Brzoskwini - Brzoskwinia. Humory im dopisywały, pogoda też okazała się łaskawa, a pola kukurydzy oraz piękne widoki zrobiły na nich ogromne wrażenie. Cieszymy się, że nasza grupa liczy coraz więcej ochotników, tym razem było ich 24.

  Zapraszamy na kolejny rajd, który odbędzie się 8 października na trasie HUTKI-KANKI-PODZAMCZE. Szczegóły u p. A. Zwolińskiej.

  Czytaj Więcej o: Rajd wrześniowy
 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

  Skończyły się wakacje i znów spotykamy się w szkole…..

  Uczniowie klasy V wierszem, piosenką i scenką kabaretową pożegnali wakacje. Wspomniano wydarzenia historyczne związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Pani dyrektor złożyła całej społeczności szkolnej życzenia owocnej, bezpiecznej pracy, po czym uczniowie udali się na pierwsze powakacyjne spotkanie ze swoimi wychowawcami. Entuzjazm z powrotu do szkoły widoczny był na twarzy niemal każdego naszego ucznia, mamy nadzieję, że nie będzie on tylko chwilowy.

  Wszystkim uczniom, całej kadrze pedagogicznej oraz pozostałym pracownikom szkoły życzymy dobrego roku szkolnego 2022/2023.

  Czytaj Więcej o: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
 • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

  Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia z udziałem grona pedagogicznego, uczniów i rodziców. Pani Dyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy i książki najmłodszym uczniom naszej szkoły oraz tradycyjne "Olimpusiki" dla dzieci z klasy 3, które ukończyły pierwszy etap edukacyjny wykazując się szczególnymi osiągnięciami lub działaniami. Statuetkę w kategorii "Przyjaciel wiedzy" zdobyła Julia, natomiast "Szlachetne serce" powędrowało do Bereniki. Z kolei uczniowie klas starszych zostali uhonorowani nagrodami za wysokie wyniki w nauce. 

  Obecni na akademii mieli również okazję obejrzeć występ klas 1-3, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i wokalne. Było to idealne wprowadzenie w klimat rozpoczynających się wakacji. Po otrzymaniu świadectw, uczniowie udali się do domów na oczekiwany z niecierpliwością odpoczynek.

  Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych WAKACJI

  Tekst: S. Opyd

  Czytaj Więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
 • Pożegnanie absolwentów

  „Czas rozwinąć skrzydła…” - takie słowa towarzyszyły ósmej klasie podczas oficjalnego pożegnania, które odbyło się 23 czerwca 2022 r. W czwartkowe popołudnie na hali naszej szkoły zebrali się goście ósmoklasistów: pani radna Renata Chmielewska, pani Dyrektor Sylwia Jochymek, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców, Rodzice uczniów klasy VIII, uczniowie klasy VII i przedstawiciele klas V i IV.

  Pani Dyrektor we wzruszającym przemówieniu przypomniała zebranym, że klasa VIII była pierwszą klasą IV w reaktywowanej Szkole Podstawowej nr 21 im. Kazimierza Wielkiego w Jaworznie i pierwszą klasą IV w jej kadencji. Popłynęły podziękowania dla uczniów za lata uczniowskiego trudu i wiele aktywności w konkursach, zawodach, a również w działalnościach społecznych, akcjach i projektach. Pani Dyrektor dziękowała także nauczycielom i rodzicom, którzy tej młodzieży byli przewodnikami i wspierali ich w każdym dniu. Uczniom klasy VIII złożyła też gratulacje pani Renata Chmielewska, życząc udanych wakacji i właściwych wyborów na dalszą drogę edukacji.

   

   

  Czytaj Więcej o: Pożegnanie absolwentów
 • Karta rowerowa

  7 czerwca br. uczniowie klasy czwartej pomyślnie zdali praktyczny egzamin na kartę rowerową. W czasie wakacji będą mogli zatem poruszać się już w oparciu o dokument do tego uprawniający. Gratulujemy!

  Czytaj Więcej o: Karta rowerowa
 • Musical "Król Lew"

  20 czerwca uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami ponownie odwiedzili Młodzieżowy Dom Kultury w Osiedlu Stałym. Tym razem uczniowie obejrzeli musical „Król Lew”, w którym wystąpiła ich koleżanka Julia z klasy trzeciej, uczennica naszej szkoły. Młodzi artyści z grupy MDKowski Błysk bez wątpienia oczarowali wszystkich widzów. Podziwialiśmy wspaniałą, ciekawą choreografię, efekty świetlne, a przede wszystkim piękną muzykę i piosenki w wykonaniu aktorów. Spektakl dostarczył nam wielu wzruszeń i emocji, dlatego został nagrodzony gromkimi owacjami.

  Tekst: S. Pawlik

  Czytaj Więcej o: Musical "Król Lew"
 • Ostatni rajd w tym roku szkolnym

  Nasza grupa wędrowna w sobotę 18 czerwca br. po raz 10 w tym roku szkolnym uczestniczyła w rajdzie pieszym zorganizowanym przez Komisję Turystyki Pieszej PTTK Oddział Jaworzno. Wędrowcy poruszali się szlakiem czarnym od kropki do kropki na trasie z Płok przez Rezerwat przyrody "Ostra Góra " z metą nad zalewem Chechło. Cóż to był za dzień! Pełen słońca i pozytywnej energii, a to za sprawą II miejsca w konkursie "Najlepsza Szkoła w Turystyce Pieszej". Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Niestety teraz czeka nas dwumiesięczna przerwa wakacyjna, ale od września ruszamy w trasę.  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego wędrowania.

  Tekst. A Zwolińska

  Dziękujemy Pani Anecie Zwolińskiej, za każdą sobotę rajdową oraz za poświęcony czas.

  Czytaj Więcej o: Ostatni rajd w tym roku szkolnym

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2017-09-12 09:07przez:
Opublikowano:2017-09-12 00:00przez:
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:23335

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.