Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - IV Majówka u Kazimierza

IV Majówka u Kazimierza

26 maja 2023 r. odbyła się kolejna czwarta już Majówka u Kazimierza. Dopisała pogoda, dopisały również humory. Z okazji Dnia Mamy oraz zbliżającego się Dnia Taty uczniowie złożyli rodzicom życzenia oraz zadedykowali im wiersze przygotowane przez Wojtka z kl. IV i Olę z kl. V. W związku z udziałem naszej szkoły w  Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Mistrzyni Szymborska” przypomnieliśmy także twórczość polskiej noblistki. Uczennice kl. V zaprezentowały piosenkę „Nic dwa razy się nie zdarza”, natomiast Filip z klasy VI recytował wiersz pt. „Kot w pustym mieszaniu”. Jednakże główną atrakcję stanowiły występy wszystkich klas. Licznie zgromadzona widownia usłyszała piękne wykonania utworów muzycznych i podziwiała  pełne ekspresji układy taneczne. Tajemnicze jury nie mogło zdecydować, kto ma wygrać, dlatego też każda klasa otrzymała nagrodę. Po wielkich emocjach nadszedł czas na kawę, ciasto oraz kiełbaski przygotowane przez Radę Rodziców. Zabawom na świeżym powietrzu towarzyszyły tańce przy muzyce wybranej przez wodzireja. Rodzice wraz z dziećmi brali udział w sportowych stacjach zadaniowych. Dużą atrakcję dla najmłodszych stanowiła loteria fantowa. Na boisku szkolnym można było zobaczyć rozbawione, pomalowane fantazyjnie buzie uczniów oblegających dmuchany zamek. Do dobrych humorów przyczyniły się również niewątpliwie pyszne lody, które stanowiły niespodziankę dla uczniów ufundowaną przez Radę Rodziców.

W dzisiejszych czasach wszyscy żyjemy w pośpiechu i często umykają nam sprawy najważniejsze – rodzina, dlatego też tegoroczna majówka miała na celu wzmocnienie więzi rodzinnej oraz utrwalenie więzi łączącej nas ze wspólnotą lokalną. W to piękne popołudnie szkołę odwiedzili uczniowie, ich rodzice, dziadkowie, ale również inni mieszkańcy dzielnicy. Dzięki takim przedsięwzięciom wspieramy działania naszej szkoły w zakresie realizacji programu wychowawczo – profilaktycznego.

Tekst: K. Bochenek

Wytworzono:2023-05-29 19:48przez: