Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - „Lekcja w kinie”

„Lekcja w kinie”

04.10.2023 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach filmowych  pt. „Lekcja w kinie -Twój głos brzmi znajomo, czyli podróż po świecie dubbingu”. Warsztaty prowadzone były przez zawodowego aktora, który opowiedział dzieciom, czym jest dubbing filmowy, jak wygląda praca aktorów w studiu dubbingowych, zdradził, kto użycza głosu znanym postaciom z filmu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zagadkach dubbingowych, dotyczących ich ulubionych filmów oraz razem z prowadzącym aktorem wykonywali ćwiczenia na dykcję. Po części teoretycznej, uczniowie obejrzeli film pt. „Po prostu super”, który wspaniale pokazał, że nie trzeba być SUPER i posiadać super moce, by być dobrym, pomocnym i wartościowym dzieckiem. Warsztaty łączyły edukację, rozrywkę i twórczo aktywizowały uczniów, którzy już dopytywali kiedy będzie następna „Lekcja w kinie”.

Tekst: A. Wrona

Wytworzono:2023-10-07 16:10przez: