Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - DEN i Pasowanie pierwszoklasistów

DEN i Pasowanie pierwszoklasistów

13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z pasowaniem pierwszoklasistów na uczniów. Akademię przygotowali uczniowie klasy pierwszej z wychowawczynią p. A. Wroną oraz Samorząd Uczniowski. W tym dniu najmłodsi oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 21 w Jaworznie. Podczas uroczystości pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią dyrektor Sylwię Jochymek. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekły dbać o dobre imię swojej szkoły, pilnie się uczyć i swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy oraz piękne krawaty z logo szkoły. Podczas uroczystości swoje przyrzeczenie złożyli również rodzice pierwszoklasistów. Dzieci od swoich rodziców otrzymały rogi obfitości pełne słodyczy oraz piękne książki, które przyniosła dla nich p. Renata Chmielewska.
W drugiej części akademii Samorząd Uczniowski uczcił Dzień Edukacji Narodowej oraz 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. W tym uroczystym dniu gościliśmy emerytowanych pracowników naszej szkoły, którzy z nostalgią wspominali lata spędzone w naszej placówce.

Tekst: E. Proksa

Wytworzono:2023-10-15 13:19przez: