Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - BohaterON w naszej szkole

BohaterON w naszej szkole

Kolejny raz SP21 wzięła udział w akcji BohaterON, która ma na celu przybliżenie historii powstania warszawskiego, wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej oraz budowanie wrażliwości społecznej.  Uczniowie kl. IV oraz VII na lekcjach historii poznali przyczyny wybuchu powstania i jego przebieg, a także tworzyli list, który mógłby być napisany przez powstańca warszawskiego do jego rodziny. Piątoklasiści i szóstoklasiści na lekcjach języka polskiego również zapoznali się z historią tego zrywu wolnościowego, a następnie odbyli wirtualny spacer po Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wysłuchali opowiadania pt. „Iskra nadziei”. Chętnie wykonywali ćwiczenia związane z tekstem, dzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz emocjami, dotyczącymi  wysłuchanego opowiadania. Zajęcia podsumowali, wykonując plakaty dla powstańców. Zdjęcia prac uczniów wraz z podziękowaniami dla tych, którzy walczyli w imię wolności, zostały umieszczone na stronie internetowej akcji.

Tekst: K. Bochenek

Wytworzono:2023-10-30 19:18przez: