Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Wycieczce do Alvernia Planet

Wycieczce do Alvernia Planet

Dnia 25 października klasa druga i klasa szósta uczestniczyły w wycieczce do Alvernia Planet - największego i najnowocześniejszego studia filmowego w Polsce, którego charakterystyczne kopuły widoczne są z autostrady A4. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach pt. “Nie wszystko, co widzisz, nie wszystko, co słyszysz jest prawdziwe”. Zapoznali się z etapami tworzenia filmu i zawodami związanymi z jego powstaniem. Dowiedzieli się, na czym polega praca scenarzysty oraz jaki jest proces tworzenia scenografii filmowej. Poznali stanowisko pracy montażysty dźwięku, a także zadania związane z jego nagrywaniem. Największe zainteresowanie wzbudziło tworzenie scenografii i efektów specjalnych przy użyciu najnowocześniejszych technik komputerowych. Na zakończenie dzieci mogły udać się na krótki spacer wokół kopuł i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Tekst: B. Stuchlik

Wytworzono:2023-10-31 17:12przez: