Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 9 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu uczennice klasy drugiej wyrecytowały wiersz “Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Następnie uczniowie klasy szóstej zaprezentowali przedstawienie pt. “Powtórka z historii”, w którym, wcielając się w role uczniów przygotowujących się do sprawdzianu z historii, przypomnieli najważniejsze wydarzenia z okresu rozbiorów i odzyskania niepodległości w 1918 roku. W przedstawienie faktów historycznych wplecione zostały: recytacja wiersza Marii Konopnickiej “Rota”, fragment wiersza “Polska idzie” Remigiusza Kwiatkowskiego oraz wykonanie pieśni patriotycznych “My, Pierwsza Brygada”, “Przybyli ułani pod okienko” i “Szara piechota”. Na zakończenie akademii uczennice klasy szóstej zaprezentowały efektowny układ taneczny z wykorzystaniem flag narodowych.

11 listopada przedstawiciele naszej szkoły - poczet sztandarowy, przedstawiciele SU, nauczyciel oraz rodzice wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Dziękujemy.

Tekst: B. Stuchlik

#dohymnu #niepodleglosc