Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Kino sferyczne – Oceanarium

Kino sferyczne – Oceanarium

W dniu dzisiejszym tj. 14.11.2023 nasi uczniowie uczestniczyli w edukacyjnych projekcjach filmowych. Uczniowie klasy I przenieśli się do morskiej krainy. Został im zaprezentowany film „Kaluoka`hina - Zaczarowana Rafa” gdzie połączono intrygującą fabułę, urocze i przedziwne postacie oraz temat zagrożenia środowiska. Historia była opowiedziana w formie pouczającej przygody, pełnej humoru, ze szczyptą ekologii oraz smaczkiem edukacji. Natomiast klasy IV-VII poznały sekrety najbardziej tętniących życiem i zagrożonych ekosystemach morskich na świecie. Po drodze odkryli, w jaki sposób koralowce rosną, odżywiają się, rozmnażają i wspierają ponad 25% wszystkich organizmów morskich na Ziemi — jednocześnie stawiając czoła bezprecedensowym zagrożeniom związanym ze zmianą klimatu, niszczeniem siedlisk i przełowieniem. Było ciekawie i edukacyjnie.

Tekst: A. Gierek

Wytworzono:2023-11-14 12:45przez: