Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Drużynowe Halowe Mistrzostwa Jaworzna w Lekkoatletyce

Informacje

Szkoła Podstawowa nr 21

Drużynowe Halowe Mistrzostwa Jaworzna w Lekkoatletyce

W dniach 20, 21 oraz 27 i 28 listopada br. uczniowie naszej szkoły brali udział w Drużynowych Halowych Mistrzostwach Jaworzna w Lekkoatletyce organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach: bieg krótki, bieg średni, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską w tył oraz sztafeta. Chłopcy i dziewczęta w poszczególnych konkurencjach rywalizowali oddzielnie. W pierwszym dniu zawodów uczniowie klasy II nabierali ogłady sportowej, ponieważ był to ich debiut na tego typu zawodach. W drugim dniu do rywalizacji przystąpiły klasy III i IV, ale oni już mają w tym doświadczenie, dlatego Weronika z klasy IV zajęła I miejsce w skoku w dal, Piotr z klasy 3 zajął II miejsce w rzucie piłką lekarską. Należy również pogratulować uczniom, którzy nie stanęli na podium, ale zdobyli cenne punkty dla szkoły - Zosia z klasy III i Gabriel z klasy IV oraz dziewczęta ze sztafety - Zosia, Ada, Weronika i Amelia. Pozostali uczestnicy także dołożyli swoją cegiełkę na rzecz szkoły. W kolejnym dniu, swoje predyspozycje sportowe sprawdzali uczniowie klasy piątej i szóstej, pomimo wielkiego zaangażowania nie udało się uczniom zdobyć miejsca na podium, jednakże Zuzia z klasy V oraz sztafeta chłopców dodali kolejne punkty na konto naszej szkoły. W ostatnim dniu rywalizacji uczniowie klasy 7 dołożyli kolejne punkty. Nadia zdobyła III miejsce w skoku w dal. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Tekst: A. Zwolińska