Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Świąteczne kolędowanie

Świąteczne kolędowanie

Święta Bożego Narodzenia to te najbardziej ulubione przez wszystkich. To te, na które czekamy cały rok. Świat staje sie weselszy, piękniejszy, bardziej kolorowy z powodu otaczających nas dekoracji.

W piątek 22 grudnia w naszej szkole odbył się uroczysty Apel Bożonarodzeniowy przygotowany przez klasę 4. Występujący uczniowie wprowadzili nas w nastrój świąteczny poprzez śpiewanie kolęd. Przy dźwiękach polskich kolęd wysłuchaliśmy również wierszy o tradycjach Bożego Narodzenia. Na zakończenie apelu pięknie zaśpiewana kolęda "Wśród nocnej ciszy,, dostarczyła nam wielu wzruszeń oraz głębokich przeżyć. Zebranym na uroczystości uczniom i nauczycielom życzenia świąteczne i noworoczne złożyła Pani Dyrektor. Po apelu wszystkie klasy rozeszły się do sal lekcyjnych na klasowe wigilie.

Przy okazji apelu świątecznego wręczono nagrody laureatom konkursów świetlicowych ”Bożonarodzeniowa pocztówka” oraz ”Święty Mikołaj oczami dziecka”, a także laureatom konkursów organizowanych przez Samorząd Uczniowski "Wystrój świąteczny klasy" i "Ozdoba świąteczna". Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla wszystkich nagrodzonych uczniów.

Tekst: S. Bednarek

Wytworzono:2023-12-24 11:47przez: