Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Bezpieczne ferie zimowe

Bezpieczne ferie zimowe

Dbając  o bezpieczeństwo naszych uczniów podczas  ferii zimowych, 22.01.2024 r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszem  KMP w Jaworznie dla uczniów kl. I-III. Podczas prelekcji policjant przypomniał uczniom o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii.

Szczególnie skupił się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomniał zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: „Nie rozmawiaj...", „Nie ufaj...", „Nie wpuszczaj do domu...”, ale również uświadomił dzieciom do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu, np. na stoku narciarskim.

Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

Policjant zakończył spotkanie życząc nam bezpiecznych i udanych ferii zimowych.

Tekst: A. Wrona

Wytworzono:2024-01-29 10:03przez: