Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Międzynarodowy Dzień Kobiet

Międzynarodowy Dzień Kobiet

W piątek, 8 marca 2024 r., obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kobiet. Tego wyjątkowego dnia dziewczęta z wdziękiem prezentowały przepiękne, fantazyjne fryzury, a chłopcy założyli krawaty i muszki. Od samego rana eleganccy panowie składali życzenia swoim koleżankom. Również Samorząd Uczniowski nie zapomniał o płci pięknej i zorganizował wybory najsympatyczniejszej, najmilszej i zawsze pomocnej „Super Dziewczyny SP 21”. Najpierw chłopcy z każdej klasy wybrali klasową „Super Dziewczynę” i na apelu zaprezentowali swoje kandydatki. Następnie przedstawiciele SU przeprowadzili wśród chłopców głosowanie i wyłonili zwyciężczynie w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VII.

„Super Dziewczyną” w kategorii klas młodszych została uczennica klasy I - Lena Tokarz, a w kategorii klas starszych – uczennica klasy IV – Hanna Zubel. Dziewczęta otrzymały specjalne certyfikaty „Super Dziewczyny” oraz drobne upominki ufundowane przez SU.

Spośród dziewcząt, które z okazji Dnia Kobiet, przyszły do szkoły w nietypowej fryzurze, zostały wybrane i nagrodzone, te z najpiękniejszym uczesaniem.

Rozstrzygnięto również konkurs plastyczno-polonistyczny "Z frazeologią za pan brat", zorganizowany przez p. Katarzynę Bochenek, polegający na zobrazowaniu wybranego frazeologizmu. Z każdej z klas V - VII nagrodzono najpiękniejszą pracę. Laureatami konkursu zostały:
Maja Szuster - kl. V,
Amelia Obiała - kl. VI,
Oliwia Mazur - klasa VII.
Zwycięzcom konkursów gratulujemy!
Dzień Kobiet upłynął wszystkim uczniom i pracownikom szkoły w miłej, świątecznej atmosferze.

Tekst: E. Proksa

Wytworzono:2024-03-12 10:55przez: