Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem. W akcie solidarności, nasza szkoła 5 kwietnia przyłączyła się do kampanii społecznej „Cała Polska na Niebiesko”. W klasach przeprowadzono również prelekcje na temat całościowego zaburzenia rozwoju jakim jest autyzm. Uczniowie naszej szkoły wzięli także udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Autyzm moimi oczami”. Nie tylko od święta, ale na co dzień promujmy empatię, otwartość i zrozumienie dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Wspólnie twórzmy przyjazne otoczenie i pamiętajmy o tym, jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności rozwojowej.

Tekst: B. Nowak

Wytworzono:2024-04-05 21:31przez: