Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

15 kwietnia uczniowie klasy trzeciej z opiekunami pojechali na wycieczkę do Krakowa. Podróż pociągiem była początkiem naszej wspaniałej przygody. Spacerem z dworca dotarliśmy do rynku, a tam w podziemnym muzeum odbyły się fascynujące warsztaty „Co się kryje pod rynkiem? Tajemnice archeologii”. Dowiedzieliśmy się kim jest i jak pracuje archeolog, odkryliśmy tajemnice skrywane pod powierzchnią Rynku Głównego oraz poznaliśmy historię Krakowa i jego mieszkańców. Uczniowie mieli również możliwość wcielić się w rolę archeologa i odszukać ukryte skarby. Na koniec wszyscy obejrzeliśmy Legendę o smoku wawelskim w formie interaktywnego teatrzyku.

Kolejną atrakcją w Krakowie był pokaz ręcznie tworzonych cukierków i lizaków w jednej z najmniejszej na świecie Krainie Słodyczy. Łakocie produkowane tam są na bazie technologii zaczerpniętej z XVII i XVIII – wiecznych małych manufaktur. Dzieci dostały na pożegnanie paczkę słodkości. Pomimo deszczowej aury wycieczka do Krakowa była wartościowym doświadczeniem, które pozwoliło poszerzyć wszystkim wiedzę o historii i kulturze tego pięknego miasta.

Tekst: S. Pawlik

Wytworzono:2024-04-22 11:54przez: