Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Lekcja w kinie

Informacje

Szkoła Podstawowa nr 21

Lekcja w kinie

27.05.2024 r., uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w warsztatach filmowych – Lekcja w kinie.

W pierwszej części warsztatów pt. „Czy dzieci są bezpieczne w sieci?”, uczniowie dowiedzieli się między innymi, że nie zawsze mamy pewność z kim rozmawiamy w sieci, dlaczego nie wolno zdradzać zbyt wielu informacji na swój temat, jak działają plotki w sieci oraz nauczyli się zasad dobrych manier w Internecie.

W drugiej części warsztatów dzieci obejrzały film pt. „Co w trawie gra?”, oparty na słynnych bajkach o ponadczasowej i uniwersalnej wymowie; „Cykada i mrówki” „Ezopa”, „Konik polny” Jeana de la Fontaine. Głównym przesłaniem filmu, było ukazanie najmłodszym odbiorcą takich cennych wartości jak: przyjaźń, prawdomówność, jedność, wiara w drugiego człowieka, wierność pasjom. Dowiedzieli się również, że stereotypy oraz nieufność prowadzą do konfliktów, że inny nie znaczy gorszy, a dzięki różnorodności życie jest ciekawsze i bogatsze.

Warsztaty bardzo się podobały uczniom i z niecierpliwością oczekują kolejnych w listopadzie.

Tekst: A. Wrona

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-05-28 12:25przez:
Opublikowano:2024-05-28 12:26przez: Redaktor SP21
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:165

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.