Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Wycieczka w Pieniny

Wycieczka w Pieniny

22 maja uczniowie klasy 4, 6 i 7 wyruszyli na 2-dniową przygodę w Pieniny. W pierwszym dniu zwiedzili Zamek Dunajec, który bronił niegdyś węgierskiej granicy. Następnie spacerkiem przeszli po koronie zapory spiętrzającej wody Dunajca tworząc Jezioro Czorsztyńskie. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie wnętrza elektrowni wodnej - wewnętrzny balkon widokowy oraz halę maszyn, a także poziom technologiczny elektrowni. O godz. 16:00 relaksowali się i podziwiali krajobraz na pokładzie statku spacerowego po Jeziorze Czorsztyńskim. Po obiadokolacji był czas na integrację międzyklasową. Wieczorową porą odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Noc przebiegła zgodnie z oczekiwaniami wychowawców - cisza i spokój. Po śniadaniu nasi wycieczkowicze udali się do Czorsztyna na zwiedzanie ruin Zamku Czorsztyńskiego. Po przyjeździe do wsi Jaworki spacerowali malowniczym Wąwozem Homole. Wycieczka wszystkim się podobała.

Tekst: A. Zwolińska

Wytworzono:2024-05-30 10:44przez: