Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Wycieczka do Żarek i Olsztyna

Wycieczka do Żarek i Olsztyna

W dniach 23, 24 maja uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w 2-dniowej wycieczce do Żarek i Olsztyna. Piękne tereny Jury Krakowsko-Czestochowskiej, liczne atrakcje i pogoda "na zamówienie" spowodowały, że wróciliśmy z wyjazdu zadowoleni i szczęśliwi. W pierwszy dzień "Wehikuł czasu na jurajskim szlaku" przeniósł nas w czasy średniowiecza. Dzieci uczestniczyły m.in. w zabawach rycerskich, strzelały z łuku, lepiły z gliny i przymierzały rycerskie uzbrojenie. Późnym popołudniem ruszyliśmy na spacer wokół ruin Zamku w Olsztynie, podziwiając widoki i piękno przyrody. Drugi dzień to zajęcia w "Starym młynie", gdzie uczniowie w bardzo ciekawy sposób zapoznali się z pracą młynarza, piekarza, bednarza czy kołodzieja. Na koniec wycieczki odbyły się warsztaty w ekopracowni, gdzie z rąk dzieci powstały sówki z siana.

Tekst: S. Opyd

Wytworzono:2024-05-30 20:52przez: