Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Europejski Tygodzień Ruchu

Europejski Tygodzień Ruchu

Na przełomie maja i czerwca w naszej szkole odbywały się działania w ramach MOVE Week Poland 2024 (Europejskim Tygodniu Ruchu). To coroczne, międzynarodowe wydarzenie, które ma na celu promocję korzyści wynikających z aktywnego stylu życia. 27 maja wystartowała trzynasta edycja tej inicjatywy. Na lekcjach wychowania fizycznego czekały na uczniów ciekawe propozycję zajęć rekreacyjnych, które mogą wykorzystać w czasie wolnym z rodzicami. Uczniowie klasy 6 przygotowali dla swoich młodszych i starszych kolegów bardzo ciekawy tor sprawnościowy z opisem wykonania poszczególnej przeszkody. Natomiast klasa 5 dostała tylko opisy przeszkód i samodzielnie musieli do ustawić , a następnie go pokonać. Chłopaki z klasy 7 zagrali w piłkę nożną, ale według swoich ustalonych zasad, bramki stanowiły 2 wózki na piłki, a boisko zostało zmniejszone do wymiarów 18x9. Uczniowie spędzający czas na świetlicy także nie próżnowali i aktywnie włączyli się do działań poprzez zabawy ruchowe na hali sportowej, z wykorzystaniem magicznego dywanu oraz zabawy na świeżym powietrzu na placu zabaw. 6 czerwca w ramach rozwoju sprawności fizycznej odbył się międzyklasowy turniej „Dwa Ognie”, rywalizacja była zacięta, a wszystkie klasy kibicowały w rozgrywkach. Przerwy także spędzaliśmy aktywnie grając w badmintona, siatkówkę, kosza czy piłkę nożną. Odbywały się również muzyczne przerwy, w czasie których tańczyliśmy Belgijkę, Makarenę, a nawet Kaczuszki. Tydzień zakończyliśmy udziałem w rajdzie pieszym „Dzień Dziecka z KTP”. Swój marsz uczniowie rozpoczęli we wsi Przeczyce, idąc wokół jeziora. Po 10 km dotarli do ruin zamku w Siewierzu. Uczniowie także po zajęciach w szkole spędzali czas aktywnie, pokazując to na zdjęciach. Biorąc udział w tych wydarzeniach, zwiększyliśmy świadomość i gotowość całej społeczności szkolnej do ruchu, który jest nieodłącznym elementem codzienności. Pokazaliśmy, że aktywność fizyczna jest fajna!

Tekst: A. Zwolińska

Wytworzono:2024-06-16 16:41przez: