Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Dzień pustej klasy – śniadanie na trawie

Dzień pustej klasy – śniadanie na trawie

Wczoraj w naszej szkole odbył się „Dzień pustej klasy – śniadanie na trawie”, kiedy to wszyscy uczniowie i nauczyciele opuszczają mury szkolne i zdobywają wiedzę w inny sposób, na świeżym powietrzu, spędzając czas aktywnie i integrując się. To już kolejny rok  włączamy się do tej akcji.

Każda klasa miała za zadanie przynieść koce, gry  oraz przygotować zdrowe przekąski w ramach programu „Trzymaj Formę”, w którym uczniowie zdobywają wiedzę o zdrowym odżywianiu oraz o aktywnych formach spędzania wolnego czasu.

Uczniowie na kocach grali w  gry planszowe, rozmawiali ze sobą oraz rozkoszowali się zdrowymi przekąskami.

Z tej okazji Rada Rodziców przygotowała dla Uczniów miłą niespodziankę – drobne upominki – gniotki, które dobrze nosić w piórniku szkolnym i w sytuacjach stresujących, trudnych korzystać z nich, aby rozładować emocję, które nie zawsze są przyjemne.

Kolejnym powodem naszego spotkania w plenerze wokół szkoły było  uroczyste otwarcie „Ławeczki Przyjaźni”.

Projekt ten powstał w ramach innowacji pedagogicznej „Przerwa u pedagoga”. Uczniowie klasy 5 pod opieką pedagoga szkolnego p. Angeliki Gierek stworzyli  „Ławeczkę przyjaźni”.

Klasa V przygotowała uroczyste otwarcie „Ławeczki przyjaźni”, zostały przygotowane ulotki, plakaty, gazetka, uczniowie na kolorowo przystroili przestrzeń wokół ławeczki.

Uczennice klasy piątej omówiły całe przedsięwzięcie (projekt)  a pozostali uczniowie kl. V świętowali w przyjaznej atmosferze, wykorzystując trąbki, bum bum rurki, konfetti. Było wesoło i kolorowo. Społeczność szkolna z ochotą włączyła się w świętowanie w tak radosnej atmosferze.

To był wesoły dzień w SP 21.

Wytworzono:2024-06-18 20:35przez:
Opublikowano:2024-06-18 20:42przez: Redaktor SP21