Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Bezpiecznych wakacji

Bezpiecznych wakacji

Wakacyjne wyjazdy i odpoczynek, to radosne i długo oczekiwane wydarzenie. Nareszcie można cieszyć się wolnym czasem spędzonym na zabawie, i zapomnieć o szkolnych obowiązkach. Ale aby podróże i cały okres wakacji był bezpieczny, koniecznie należało przypomnieć kilka zasad bezpieczeństwa. W związku z tym, 20.06.2024 r., uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym, z policjantem KMP w Jaworznie  pt. „Bezpieczne wakacje”. Policjant przypomniał najmłodszym uczniom numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Podczas spotkania omówił zasady bezpieczeństwa nad wodą, w górach, sposób  poruszania się po drogach oraz bezpieczne zachowania podczas kontaktu z psem oraz w czasie ataku przez to zwierzę. Ponadto przypomniano jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami i kogo należy powiadomić, gdy zostanie się skrzywdzonym przez osobę dorosłą.

Uczniowie z uwagą słuchali i chętnie odpowiadali na pytania Pana policjanta związane z różnymi niebezpiecznymi sytuacjami co, pokazało, że wiedza uczniów na temat bezpiecznego zachowania się jest duża, a wszystkie informacje były formą uporządkowania i przypomnienia.

Wszystkim naszym uczniom i ich rodzicom życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji, pełnych słonecznych i radosnych chwil i niezapomnianych wrażeń.

Tekst: A. Wrona

Wytworzono:2024-06-20 21:53przez: