Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - „Życie w ulu” - żywa lekcja przyrody

„Życie w ulu” - żywa lekcja przyrody

W dniu wczorajszym (24.04), w ramach Dnia Ziemi oraz realizacji w klasie I tematu „Życie w ulu”, uczniowie klasy I i IV, odbyli niecodzienną lekcję z udziałem autentycznego pasjonata pszczelarstwa i właściciela pasieki, Pana Stanisława Smalcerza. Pan Stanisław ciekawie i w prosty sposób opowiedział uczniom o podziale ról w ulu, kto stoi na czele w pszczelej społeczności, które gatunki roślin są miododajne, w jaki sposób pszczoły komunikują się między sobą, co odróżnia cukier od miodu, jaka jest historia pszczelego ula, a także jak pszczoły reagują na hałas. Opowiedział również o właściwym zachowaniu człowieka w przypadku kontaktu z pszczołą. Niewątpliwie dużą atrakcją dla dzieci, jak i wychowawców, był przyniesiony przez Pana Stanisława w specjalnej przenośnej pasiece, rój żywych pszczół. Dla wszystkich było to ogromne wrażenie, móc zobaczyć z bliska zachowanie tych pożytecznych owadów, w ich naturalnym środowisku. Zajęcia podobały się wszystkim uczniom. Z dużym zainteresowaniem słuchali wykładu Pana Stanisława, zadawali ciekawe pytanie, a zdobyte w trakcie zajęć wiadomości, z pewnością pozostaną w ich pamięci na zawsze.

Wytworzono:2018-04-25 14:20przez:
Opublikowano:2018-04-25 00:00przez: