Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Prośba do mieszkańców Jelenia

Prośba do mieszkańców Jelenia

Szanowni Państwo,
w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła organizuje wystawę „Pamiątki przeszłości – dwudziestolecie międzywojenne” . Poszukujemy przedmiotów związanych z czasami II Rzeczpospolitej. Mogą to być przedmioty codziennego użytku: filiżanki, dzbanki, talerzyki, elementy wyposażenia wnętrz i przedmioty użytkowe tj.: kałamarz, stara maszyna do pisania, radio, zegar, instrument muzyczny, aparat fotograficzny, stare żelazko z duszą, także książki wydane w tamtych czasach, stare pocztówki, broszury, obrazy. Być może posiadają Państwo jakieś pamiątki rodzinne z tamtych czasów, np. zdjęcia, świadectwa, dokumenty, odznaczenia, zeszyty np. dziadków, cioć, wujków. Mile widziane są również eksponaty związane z Jaworznem, a zwłaszcza z naszą dzielnicą – Jeleniem.

Zwracamy się z gorącą prośbą do rodziców i dziadków naszych uczniów o to, aby wspomogli nas w organizacji tego przedsięwzięcia. Ze swej strony obiecujemy, że wypożyczone pamiątki będziemy traktować z należytym szacunkiem i zadbamy o ich bezpieczeństwo i oczywiście wszystkie zwrócimy.

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne SP21

Wytworzono:2018-09-17 21:26przez: