Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - „Dziecięcy Streetworkout i terenowe gry planszowe” - podsumowanie projektu

Informacje

Szkoła Podstawowa nr 21

„Dziecięcy Streetworkout i terenowe gry planszowe” - podsumowanie projektu

W miniony piątek 21 września przy okazji „II Jesiennej Biesiady u Kazimierza” został uroczyście przekazany w prezencie naszym uczniom - „Dziecięcy Streetworkout i terenowe gry planszowe”. Dziś przyszedł czas podsumowania tego projektu.

 Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 21 im. Kazimierza Wielkiego w Jaworznie składa serdeczne podziękowanie Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego im. J. K. Steczkowskiego Al. Jerozolimskie 7, 00-955 Warszawa za wybranie właśnie naszego projektu w konkursie grantowym Moja Mała Ojczyzna. Dziękujemy za wsparcie finansowe w kwocie 10 000zł, które przeznaczyliśmy na zakup urządzeń sprawnościowych na nasz streetworkout.

Projekt zakładał, iż oprócz wsparcia finansowego ze strony Fundacji, wnioskodawca dołoży swój wkład własny. Naszym wkładem własnym było wielkie zaangażowanie nie tylko rodziców i dziadków naszych uczniów, odpowiadających bezinteresownie na naszą prośbę, ale także osób z dzielnicy, zupełnie niezwiązanych ze szkołą, którzy również nam pomogli, ofiarując swój sprzęt czy wolny czas. 

Droga do tego, aby streetworkout wyglądał tak jak dziś, wcale nie była łatwa. Na początku pojawiły się problemy czysto prawne, ale dzięki wsparciu Pani Anny Burek z ramienia Fundacji, udało się nam je przezwyciężyć. Potem natrafiliśmy na problem z zamówieniem i dostarczeniem urządzeń, które przyjechały do nas z opóźnieniem. Wreszcie, gdy urządzenia zostały zamontowane, było już prawie z górki.

W pierwszej kolejności została wybrana ziemia, aby teren wokół urządzeń mógł zostać wysypany piaskiem. Przy tych pracach odkryliśmy, gdzie został zakopany gruz ze starej „przybudówki”. W te prace porządkowe bardzo mocno zaangażowali się rodzice ówczesnej klasy IV, II gimnazjum, pracownicy szkoły oraz Pan Jacek ze swoją koparką. Potem przyszedł czas na obłożenie terenu krawężnikami, czego podjęli się Pan Janusz z Panem Zygmuntem. Na koniec, gdy po rozłożeniu agrowłókniny przez Pana Zbyszka, można było wypełnić całość piaskiem – znów pomogli rodzice klasy IV. Wszystkie prace związane z porządkowaniem terenu odbyły się w wakacje, za co jesteśmy szczególnie wdzięczni.

Aby streetworkout spełniał wszystkie przepisy BHP, Pan Grzegorz w swojej drukarni wydrukował nam regulamin korzystania z placu. Pan Stanisław na ostatnią chwilę, tuż przed otwarciem wyheblował nam piękne ławeczki z naszych drzew, które zostały wcześniej wycięte.

Powyższy opis dotyczy II etapu realizacji projektu. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że na „Majówce u Kazimierza”, która miała miejsce 25 maja 2018r., zrealizowaliśmy I etap projektu, a mianowicie  „terenowe gry planszowe”. Ta część projektu zakładała, że każda klasa przygotuje jedną grę planszową w takiej skali, aby można było w nią grać na boisku szkolnym.

I tak klasa I przygotowała kolorowy tor do kolarzyków, klasa IV – narty oraz kółko krzyżyk, klasa VII molky, klasa IIa labirynt, klasa IIb – warcaby, klasa IIIa – twister i klasa IIIb kości.  Dodatkowo klasa I zaopatrzyła nas w piękną skrzynię, do której chowamy gry, aby służyły nam jak najdłużej.

Z perspektywy tych wszystkich miesięcy realizacji projektu uważamy, iż był to nasz wielki sukces z kilku powodów. Po pierwsze bardzo mocno zaangażował całą społeczność szkolną, na etapie wykonywania gier czy porządkowania terenu. Po drugie i co dla nas najważniejsze, mamy „Dziecięcy Streetworkout i terenowe gry planszowe”, na który bez wsparcia finansowego ze strony Fundacji nie moglibyśmy sobie pozwolić. Po trzecie mamy miejsce, gdzie szczególnie popołudniami spotykają się nasi najmłodsi uczniowie ze swoimi rodzicami. Zauważyliśmy również, że z „placu” korzystają także mamy i babcie z dziećmi, które nie są jeszcze uczniami naszej szkoły. Duża ilość piasku wysypana wokół urządzeń spełnia też funkcję piaskownicy (na piasek mamy certyfikat PZH).

Podsumowując, jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego
im. J. K. Steczkowskiego i wszystkim osobom, które bezinteresownie zaangażowały się w nasz projekt „Dziecięcy Streetworkout i terenowe gry planszowe”, który mamy nadzieję, że będzie służył dzieciom z naszej dzielnicy jak najdłużej.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2018-09-23 17:51przez:
Opublikowano:2018-09-23 00:00przez:
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:650

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.