Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Wycieczka klas III gimnazjum do Wrocławia

Wycieczka klas III gimnazjum do Wrocławia

Sezon wycieczkowy uważamy za otwarty ...
W dniach 26 – 27.09.2018 r. uczniowie klasy IIIa i IIIb (oddziały gimnazjalne) wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. W pierwszym dniu poznawaliśmy zabytki kultury i historii Wrocławia i Polski.  Realizację programu rozpoczęliśmy od wysłuchania historii Polski, oglądając Panoramę Racławicką. Zwiedzając Stare Miasto: Rynek, Ratusz, Kamieniczki „Jaś i Małgosia”, Plac Solny, Uniwersytet Wrocławski, Pomnik A. Fredry oraz Ostrów Tumski: Katedra, pomnik Św. Napomucena, zabytkowe kamienice poznawaliśmy historię Wrocławia. W drugim dniu wzbogacaliśmy swoją wiedzę przyrodniczą, obserwując gatunki zwierząt egzotycznych w Afrykarium i Ogrodzie Zoologicznym. Przy dźwiękach muzyki  klasycznej i tańczących fontannach podziwialiśmy zabytki Parku Szczytnickiego. Zwyczaje i kulturę Japonii poznawaliśmy, spacerując po Ogrodzie Japońskim. Wycieczkę uważamy za udaną, bogatą w wiedzę, moc wrażeń i miłe wspomnienia.

Wytworzono:2018-09-30 12:24przez:
Opublikowano:2018-09-30 00:00przez: