Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Noc Biologów

Noc Biologów

Dnia 11.01.2019 r. uczniowie klasy IIIa (oddział gimnazjalny) wzięli udział w imprezach Nocy Biologów na Wydziale Biologii UJ w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych w Krakowie.

Wykład „Ślimaki drapieżne” dostarczył mam wielu ciekawostek na temat różnorodności gatunków mięczaków mięsożernych oraz ich zadziwiających przystosowań do zdobywania pokarmu. Efektowne doświadczenia chemiczne podziwialiśmy na pokazie „Naprawdę fajne eksperymenty, których nie zrobisz w domu”. Różne okazy koralowców poznaliśmy na pokazie „Zadziwiający świat koralowców”. Największe emocje towarzyszyły nam przy zwiedzaniu stanowiska terrorystycznego „Spotkanie ze zwierzakami” - pod nadzorem opiekunów uczniowie poznawali różne okazy egzotycznych ślimaków, gadów, pajęczaków i ssaków, trzymając  je w dłoniach. Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowały p. U. Cięciel i p. A. Zwolińska. Wyjazd był jedną z form realizacji innowacji pedagogicznej „Zobaczyć, zbadać, zrozumieć”.

Wytworzono:2019-01-13 16:45przez:
Opublikowano:2019-01-13 00:00przez: