Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Spotkanie autorskie z Panią Gabrielą Kotas

Spotkanie autorskie z Panią Gabrielą Kotas

24.11.2017 na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej filia w Jeleniu, uczniowie klasy pierwszej, wraz z wychowawcą, uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Gabrielą Kotas - pisarką .......

książek dla dzieci.
Pisarka opowiedziała dzieciom historię powstania swoich książek i ich bohaterów, a następnie przeczytała fragment swojej pierwszej książki „Gabrysia- dzieciom” oraz wiersze ,które były inspiracją do napisania opowiadań. Przedstawiła tytuły swoich pozostałych książek i przygotowała krótkie przedstawienie w ,którym mogli zagrać uczniowie z wyjątkowymi rekwizytami- misiami własnoręcznie zrobionymi przez Panią Gabrielę na szydełku.
Pisarka przeczytała dzieciom fragment swojej książki i na podstawie treści zadawała im pytania. Aktywność uczniów była imponująca jak i ich wiedza na temat zwierząt czy więzi społecznych. Dowiedzieli się też ,co to jest przyjaźń na całe życie i dlaczego warto ją pielęgnować oraz ile szczęścia daje przyjaźń z kochanym czworonogiem. Na koniec spotkania uczniowie mogli zakupić książkę z dedykacja pisarki i uwiecznić to spotkanie na wspólnej fotografii.
Dla uczniów było to ważne wydarzenie ,bowiem po raz pierwszy mogli zobaczyć i porozmawiać z autorem książek ,a osobista dedykacja niewątpliwie stanie się cenną pamiątką.

Wytworzono:2017-11-27 08:19przez:
Opublikowano:2017-11-27 00:00przez: