Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Pożegnanie absolwentów

Pożegnanie absolwentów

„Czas rozwinąć skrzydła…” - takie słowa towarzyszyły ósmej klasie podczas oficjalnego pożegnania, które odbyło się 23 czerwca 2022 r. W czwartkowe popołudnie na hali naszej szkoły zebrali się goście ósmoklasistów: pani radna Renata Chmielewska, pani Dyrektor Sylwia Jochymek, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców, Rodzice uczniów klasy VIII, uczniowie klasy VII i przedstawiciele klas V i IV.

Pani Dyrektor we wzruszającym przemówieniu przypomniała zebranym, że klasa VIII była pierwszą klasą IV w reaktywowanej Szkole Podstawowej nr 21 im. Kazimierza Wielkiego w Jaworznie i pierwszą klasą IV w jej kadencji. Popłynęły podziękowania dla uczniów za lata uczniowskiego trudu i wiele aktywności w konkursach, zawodach, a również w działalnościach społecznych, akcjach i projektach. Pani Dyrektor dziękowała także nauczycielom i rodzicom, którzy tej młodzieży byli przewodnikami i wspierali ich w każdym dniu. Uczniom klasy VIII złożyła też gratulacje pani Renata Chmielewska, życząc udanych wakacji i właściwych wyborów na dalszą drogę edukacji.

Następnie zgodnie z ceremoniałem szkoły nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom klasy VII oraz władzy przez ustępująca przewodniczącą SU Natalię koleżance z VII klasy Hani.

Pani Dyrektor wręczyła najlepszym uczniom statuetki, dyplomy i złożyła gratulacje rodzicom wyróżnionych, którzy zostali wpisani do Pamiątkowej Księgi Najlepszych Absolwentów. Tradycyjnie, jak co roku decyzją Rady Pedagogicznej przyznano również Olimpusy w kategorii „Omnibus szkolny” i „Artysta szkolny”. Dyplomy z podziękowaniami wręczono również Rodzicom, którzy zawsze chętnie nieśli pomoc szkole.

Ostatnim elementem pięknej uroczystości był występ ósmoklasistów, który rozpoczął się humorystyczną krótką scenką kabaretową pt. „Po co komu szkoła?” W programie z cyklu „Sprawy bardzo ważne, ważne i nic nie ważne” uczniowie wcielili się w role działaczy partii i stowarzyszeń, którzy pragną poprawy sytuacji w szkole. Goście reagowali śmiechem przysłuchując się dyskusji o permanentnej inwigilacji poprzez dziennik Librus, o zmianie proporcji między wakacjami, a rokiem szkolnym lub o zagadnieniach programowych z różnych przedmiotów np. z fizyki, gdy jak coś stoi to stoi, jak leci to leci. Ale po co wiedzieć dlaczego, to przesada! Ostatnim elementem programu były podziękowania dla nauczycieli i pracowników szkoły, a także rodziców, którzy zawsze są wsparciem swoich dzieci, ale i ich mądre postawy są również wsparciem dla nauczycieli i dydaktyczno - wychowawczej roli szkoły. Uczniowie sprawili też wielką niespodziankę swojej wychowawczyni. Podczas ostatniej dedykowanej wszystkim piosenki unieśli kartki z pięknymi słowami podziękowań i wystrzelili z tuby płatki konfetti. W wielu oczach pojawiły się łzy wzruszenia.

Tekst: E. Kamińska

Wytworzono:2022-06-24 17:47przez: