Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - "Duety Olimpijskie"

"Duety Olimpijskie"

17 maja w Szkole Podstawowej Sportowej w Mysłowicach odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Wiedzy Olimpijskiej "Duety Olimpijskie", w którym uczniowie szkół województwa śląskiego wykazali się wiedzą na temat sukcesów Polaków na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w XXI Wieku. Finał składał się z 8 rund, w których uczniowie rozwiązywali test wiedzy, na podstawie filmów nazywali dyscypliny olimpijskie, układali puzzle z polskimi olimpijczykami, rozpoznawali maskotki igrzysk, medale z danych igrzysk oraz otrzymali specjalne punkty w konkurencji fair play. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Magdalena Wolińska i Emilia Migacz zajęły drugie miejsce, natomiast duet: Kamil Kaczka i Jakub Grela zdobyli miejsce III. Gratulujemy!

Tekst: P. Wronka

Wytworzono:2024-05-20 13:11przez: