Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”

„Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”

W dniach 12 -16.09.2022 r. społeczność naszej szkoły realizowała zadania projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”. Tak ważny dla życia każdego z nas problem wdrażaliśmy z wykorzystaniem różnorodnych metod. Wykonano gazetkę dotyczącą higieny zachowania w miejscu pracy, którą umieszczono na korytarzu szkolnym. Uczniowie klasy IV, pracując metodą projektu, wykonali postery „Choroby zakaźne”. Treść swoich prac prezentowali na lekcji przyrody. Na zajęciach z wychowawcą w klasie V, VI, VIII zrealizowano temat „Zarażaj odpowiedzialnością”, wykorzystując materiały (filmy, ulotki, plakaty) przygotowane przez Ministerstwo. Wykonano plakaty pt. „Zapobieganie chorobom zakaźnym”. Prace uczniów wyeksponowano w przestrzeni szkolnej. 14.09.2022 r. uczniowie uczestniczyli w imprezie sportowej „Bieg Fair Play”. Pani Maria, higienistka szkolna w klasach V, VI, VIII przeprowadziła prelekcję pt. „Przyczyny i profilaktyka chorób zakaźnych”, w czasie której uczniowie chętnie dzielili się posiadaną wiedzą i własnymi doświadczeniami. Od pierwszego dnia realizacji projektu uczniowie mogli poszerzać swoją wiedzę o chorobach zakaźnych, czytając (pozyskane w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie) ulotki, które umieszczono w różnych miejscach korytarza szkolnego.
Wszystkie zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów.
Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej.

Koordynatorzy: U. Cieciel, A. Zwolińska

Wytworzono:2022-09-19 18:47przez: