Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Koncert umuzykalniający

Koncert umuzykalniający

Instrumenty dęte - to tytuł edukacyjnego koncertu umuzykalniającego, który odbył się w naszej szkole 16.05.2024r. W pierwszej części koncertu muzycy Agencji Muzycznej Kontra zaprezentowali brzmienie typowych i rzadkich instrumentów dętych tj. klarnet, saksofon (różne rodzaje), obój, trąbka i elektroniczny instrument dęty EWI. Uczniowie wspólnie muzykowali włączając się z akompaniamentem rytmicznym do słuchanych utworów. Na koniec muzycy zaprosili grupę uczniów do stworzenia sekcji instrumentów dętych i razem wykonani utwór finałowy. Koncert był świetną okazją do żywego obcowania z muzyką oraz wzbogacenia wiedzy na temat instrumentów dętych.

Tekst: A. Listowska

Wytworzono:2024-05-28 13:56przez: