Wycieczka klas I - IV do Wygiełzowa
24 czerwca 2026
23 czerwca 2026 r. uczniowie klas I–IV wybrali się na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę do Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. Podczas zwiedzania skansenu dzieci miały okazję zobaczyć stare chaty oraz ich wyposażenie. Z zainteresowaniem podziwiały także tradycyjne stroje krakowskie oraz zabytkowy kościół. Następnie uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których malowały na szkle i lepiły niewielkie naczynia z gliny. Zwieńczeniem wycieczki było wspólne pieczenie kiełbasek na terenie parku, w pięknej scenerii zabytkowych obiektów skansenu. Wyjazd dostarczył uczniom wielu ciekawych doświadczeń i był doskonałą okazją do poznania kultury oraz tradycji regionu.
Tekst: A. Wrona
Metryczka
| Wytworzono: | 2026-06-27 10:00 | przez: |
|---|---|---|
| Opublikowano: | 2026-06-24 10:15 | przez: Redaktor SP21 |
| Podmiot udostępniający: | Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie | |
| Odwiedziny: | 62 | |
Rejestr zmian
- Brak wpisów.
