Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie - Rok szkolny 2019/2020

Informacje

Szkoła Podstawowa nr 21

Rok szkolny 2019/2020

Artykuły

 • Świąteczne czytanie podopiecznym OTZ w Jaworznie

  Już po raz kolejny spotkaliśmy się w filii MBP w Jeleniu z podopiecznymi OTZ w Jaworznie – tym razem w bardzo świątecznym nastroju. Było czytanie wierszy o tematyce bożonarodzeniowej, pytania związane ze zbliżającymi się świętami i obyczajami oraz historią św. Mikołaja, a także zimowa opowieść o Muminkach przedstawiona w formie teatrzyku kamishibai. Na koniec Mikołajki ze Szkolnego Koła Wolontariatu "Pomocne Serca z SP21" działającego przy naszej szkole wręczyły na ręce pani Anety z OTZ domowe pierniczki z prośbą o przekazanie wszystkim podopiecznym świątecznych życzeń. Dziękujemy pani Jadwidze z MBP za organizację miłego spotkania.

  Czytaj Więcej o: Świąteczne czytanie podopiecznym OTZ w Jaworznie
 • W MBP w Jeleniu

  Uczniowie kl. I i II odwiedzili filię MBP w Jeleniu, aby uczestniczyć w spotkaniu z p. Gabrielą Kotas – pisarką, która tworzy dla dzieci, ale także dla dorosłych. Niezwykle sympatyczna i uśmiechnięta p. Gabrysia opowiedziała dzieciom o tym, jak zaczęła pisać, a także przeczytała kilka swoich utworów. Był czas na pytania oraz na chwilę rozmowy. Bardzo dziękujemy pani Jadwidze – bibliotekarzowi MBP w Jaworznie – za zaproszenie, natomiast p. Gabrieli za niezwykłe spotkanie z literaturą.

  Czytaj Więcej o: W MBP w Jeleniu
 • Dzień Pluszowego Misia

  Wczoraj miś obchodził swoje święto i z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała dla klasy I i II teatrzyk kamischibai, którego głównym bohaterem był Kubuś Puchatek. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą historii pluszowego misia, opowiadali o swoich misiach oraz odpowiadali na pytania dotyczące słynnych misiów. Następnie kolorowali i układali puzzle oraz rozszyfrowali zakodowane obrazki. Na koniec zajęć zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Kubusiem Puchatkiem.

  Czytaj Więcej o: Dzień Pluszowego Misia
 • Spotkanie autorskie z pisarką bajek dla dzieci.

  Dziś w murach naszej szkoły gościliśmy lokalną pisarkę bajek dla dzieci Panią Irenę Skulich - Filipek. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej oraz klasa 5. Wysłuchaliśmy pięknych bajek o różnej tematyce, a z każdej płynęła ważna dla nas nauka. Dowiedzieliśmy się skąd Pani Irena czerpie inspiracje do swoich utworów oraz jak została pisarką.  Dzisiejsze spotkanie to realizacja jednego z celów jaki sobie wyznaczyliśmy przystępując do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Bardzo dziękujemy pani Irenie za przybycie i poświęcony nam czas.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie autorskie z pisarką bajek dla dzieci.
 • Październik w naszej bibliotece

  W tym roku obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych rozpoczęliśmy od Dnia Głośnego Czytania, który połączyliśmy z konkursem „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Natomiast uczniowie klasy 8 wzięli udział w konkursie „1000 powodów by czytać” – pod opieką bibliotekarzy stworzyli przestrzenną pracę plastyczną przedstawiającą scenę z książki pt. „Mały Książę”. Natomiast w czasie zajęć bibliotecznych realizowałyśmy program przysposobienia czytelniczego dla naszych najmłodszych uczniów. Staramy się, ......

  Czytaj Więcej o: Październik w naszej bibliotece
 • Dzień Głośnego Czytania

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to już w naszej szkole tradycja. O tym, że czytanie pozytywnie wpływa na rozwój dzieci, nie trzeba nikogo przekonywać, dlatego wszyscy chętnie włączyli się w akcję – czytaliśmy w każdej klasie. Dodatkowo uczniowie klas I-III wzięli udział w II edycji konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Przygotowali piękne dekoracje, brali udział w zajęciach ze Słodziakami oraz wysłuchali głośnego czytania w wykonaniu uczennic klasy 8. Od dzisiaj również przez 21 dni czytają ze słodziakami w domu i w szkole.

  Czytaj Więcej o: Dzień Głośnego Czytania
 • Narodowe Czytanie

  W piątek 20 września nieco spóźnieni, ale już po raz kolejny włączyliśmy się w akcję Narodowego Czytania, pod patronatem Prezydenta RP. Tym razem głośne czytanie obejmowało nowele polskie, spośród których wybraliśmy utwór Bolesława Prusa pt. „Katarynka”. Uczniowie klasy VIII przedstawili „Katarynkę” w niecodzienny sposób – zaprezentowali treść noweli w formie „żywego czytania”. Scenografia, kostiumy, dialogi oraz komentarze narratora przeniosły nas w świat noweli. Gratulujemy młodym aktorom 

  Czytaj Więcej o: Narodowe Czytanie
 • „Jesienna biesiada z książką”

  W przyjemnym cieniu wierzby w piątkowe popołudnie odbywała się „Jesienna biesiada z książką”, czyli akcja promująca czytanie. Licznie zgromadzeni mali słuchacze z zaciekawieniem śledzili losy bohaterów opowiadań wybranych specjalnie na tę okazję. Nagrodą dla pilnych słuchaczy były m.in. zakładki do książek. W akcję głośnego czytania chętnie włączyli się rodzice naszych uczniów, czytając dzieciom, za co serdecznie im dziękujemy.

  Czytaj Więcej o: „Jesienna biesiada z książką”

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2019-09-21 19:37przez:
Opublikowano:2019-09-21 00:00przez:
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 21 w Jaworznie
Odwiedziny:2949

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.